substrati

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

substrati

OdgovorNapisal/-a mojca krničar » 04 jan 2006, 17:26

Sem dijakinja BTŠ, smer vrtnarski tehnik. Trenutno delam seminarsko nalogo o substratih, zato bi vas prosila, če mi lahko kako pomagate z vašim znanjem ali mogoče gradivom.

Že v naprej se vam lepo zahvaljuijem.

Moja mobi: 031/681 090
mojca
mojca krničar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 jan 2006, 17:10
Kraj: babni vrt

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 12 jan 2006, 23:22

Substrat


Za dosego hitre in pravilne rasti rastlin, mora biti rastni substrat dobro odceden in zračen, obenem pa mora zagotavljati dovolj vlage in hranil. Substrat ne sme vsebovati patogenih mikroorganizmov. Vrtnarji se lahko odločajo med mnogimi komercialnimi substrati ali pa ga sestavijo sami. Ob upoštevanju cene, enostavnosti uporabe, stroškov dela in potencialnih težav, se večina vrtnarjev odloča za uporabo razpoložljivih komercialnih substratov (Fonteno, 1992).


Za ustreznost substrata so bolj kot same sestavine pomembne končne fizikalne in kemične lastnosti substrata. Enake lastnosti substrata lahko dosežemo z uporabo različnih sestavin. Substrat sestavimo glede na dostopnost komponent na tržišču. Upoštevati moramo kakšen zalivalni sistem imamo, v katerem letnem času gojimo rastline, velikost in obliko lončkov, senčenje, sistem gnojenja itd. (Fonteno, 1992).
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...


Vrni se na Zemlja

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Stender substrati
    Napisal/-a Hinko » 02 dec 2006, 12:24
    0 Odgovori
    11098 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Hinko Poglej zadnji prispevek
    02 dec 2006, 12:24

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost