Rastejo mi glive iz zemlje!!!!!!!!pomagajte

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rastejo mi glive iz zemlje!!!!!!!!pomagajte

OdgovorNapisal/-a stara » 02 nov 2005, 21:35

LEP POZDRAV! :D

nujno rabim nasvet!
ker sem sem kupila zemljo v obiju-njihova znamka valda ful poceni,sem vanjo posadila en kup rozic,pa se mal natresla v ostale,katere so ble bol brez nje.
normalno zalijem,kot vsako presajeno rozco-najdem cez cajt ful malih gobic okrog.
a to je zdaj okuzena zemlja in moram vse znova posadit ,al to nic ni.jaz sem gobe vrgla ven.zemlja ima tud fejst vonj po trohnobi,kt da bi vonjal gozdno zemljo.

pomagajte prosim da ne bo prepozno!
:cry:
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

prooosim

OdgovorNapisal/-a stara » 10 nov 2005, 21:42

res bi rada vedela če je to smrtno nevarno za rože al ne!
ne bi jih rada ubila s tem.
enim se mi zdi da jim paše ta zemlja-azaleji,bršljanu,še flamingovec.sam če so to kakšni trosi ki bodo čez čas ubili moje rože pa mi prosim povejte¨!
če ne naj uživajov sožitju.
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

Glive in rože

OdgovorNapisal/-a muha » 11 nov 2005, 09:42

Nisem sicer strokovnjak za zemljo, laično pa se mi zdi, da glive ne morejo škoditi rastlinam. Škodi jim lahko kvečjemu tip zemlje, ki omogoča rast gliv. Te najbolj pogosto rastejo v gozdni (humusni in bolj kisli) zemlji. To potrjuje tudi tvoja ugotovitev, da ustreza tako azaleji, kot bršljanu. Jaz pri rastlinah, kjer je uporabna univerzalna ali humusno-kisla zemlja, ne bi delala nobenih problemov; tam, kjer je potrebna specialna (citrusi, kaktusi...) bi jo pa zamenjala. Če je je še kaj ostalo, dokupi eno dobro (jaz se ogrevam za ASEF) in ju za nadaljnje saditve zmešaj.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a stara » 13 nov 2005, 00:25

HVALA ZA POMOČ!
Res sem si belila glavo kaj se bo zgodilo z mojimi rožcami.uf :D sem si oddahnila.
pa fajn da obstaja ta forum,marsikaj zvem.kaj morš , ne morm si pomagat mam preveč rada rože.

pa veliko uspehov vsem ki se ukvarjate z njimi!
naj vam prinesejo veliko lepih trenutkov!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj


Vrni se na Zemlja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov