Humovit

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Humovit

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 07 feb 2005, 14:22

Lep pozdrav vsem :!:

Potem, ko sem presadil mojo plezalko (in tudi druge rože, ki jih imam doma) sem dal te rože v lonec skupaj z zemljo Humovit :lol: . Sedaj pa me zanima, če je to dobra zemlja in kaj pravite vi nanjo :P .

Meni se zdi, da bodo vse rože uspevale tako kot je potrebno :roll: . A bomo vse še videli :arrow: . Zanima pa me tudi, če ima kdo takšno zemljo tudi doma in kako mu rože uspevajo s to zemljo :oops: .

Za vse odgovore se vam zahvaljujem.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 09 feb 2005, 22:49

Izgleda, da se je tukaj vse ustavilo :roll: .
Pogledali ste že 21. krat pa še vedno nič odgovora. Dejte mal napisat :wink: .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a T. » 10 feb 2005, 20:30

Živijo!

Rečmo, da ti bodo rožce dobro uspevale.

Kar pa se tiče zemlje Humovit, jaz z njo nimam najboljših izkušenj.

Meni osebno je boljša zemlja Brill, ali pa Prst (humus predelan s pomočjo ameriških deževnikov).

No pa vsak ima svoj okus.
T.
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 dec 2004, 20:37
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a simport » 11 feb 2005, 01:15

Jaz vse sadim v humovit, pa kar uspeva, pravzaprav kar odlicno uspeva. :twisted: V njem mi je Fikus letos zrastel od 10-ih cm do 35 cm. :wink: Pa tudi ostalo vegetira kot noro. :D
simport
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 feb 2005, 17:43
Kraj: the cell

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 11 feb 2005, 14:26

Hvala za odgovor simport :D .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 12 feb 2005, 00:16

Ravno danes sem opazil da rastejo na moji plezalki kar 3-JE LISTI :D . To pa je dosežek, kaj pravite 8) .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 13 feb 2005, 13:42

T. je napisal/-a:Živijo!

Rečmo, da ti bodo rožce dobro uspevale.

Kar pa se tiče zemlje Humovit, jaz z njo nimam najboljših izkušenj.

Meni osebno je boljša zemlja Brill, ali pa Prst (humus predelan s pomočjo ameriških deževnikov).

No pa vsak ima svoj okus.


Lepo pozdravljen :!:

Saj jaz nisem vedel, da bo bila ravno ta zemlja v trgovini :) . Če ne bi bila nuja zamenjati zemljo bi tudi katero drugo zemljo vzel. Ampak sedaj pa, ko imam to zemljo se takoj vidi, da je boljša, kajti mi uspevajo 3-je listi. Če bi imel še tisto zemljo sedaj ne bi niti eden uspeval :wink: .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a T. » 13 feb 2005, 15:58

Živjo!

Ja Žiga prav imaš, važno je, da je rastlina dobila novo zalogo zemlje in da vidiš napredek na njej.

Pa veliko uspeha še naprej.

LP, Tina.
T.
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 dec 2004, 20:37
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 13 feb 2005, 19:26

Hvala T.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 15 mar 2005, 18:51

simport je napisal/-a:Jaz vse sadim v humovit, pa kar uspeva, pravzaprav kar odlicno uspeva. :twisted:


Sedaj tudi jaz sadim vse s to zemljo. Jo moram kar pohvaliti. Ravno danes sem delal kot "pes" :lol: . Vse rože sem presadil oz. ji še malo dodal zemlje. Še za mamine rože sem poskrbel :wink: . Samo ta veliko plezalko moram še, to bom pa jutri, kajti si je potrebno že kar čas vzeti.

L.p.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a ljubitelj rastlin » 15 mar 2005, 20:41

No sedaj pa še jaz pridem na vrsto!

Glede zemlje humovit lahko rečem da vse rastline ki rastejo v njej lepo in zdravo rastejo tako da mislim da je zemlja humovit čisto v redu mogoče ni ravno najboljša je pa sigurno v srednjem kakovostnem nivoju.

Lep pozdrav in naj ti tvoja plezalka v zemlji humovit lepo uspeva!
Naj živijo rože!
ljubitelj rastlin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 jan 2005, 13:50
Kraj: Medvode in Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zmajevka » 19 mar 2005, 19:55

Tudi sama imam velike težave pri izbiri zemlje za sobne rožce. Prav letos (torej to pomlad, enkrat v prihodnjih dveh ali treh tednih) moram večino presaditi (kar sploh ni malo). Še najbolj zadovoljna sem bila z dobro zemljo proizvajalca Humko, ki pa je več ni, ker so očitno (hm, tako sem slišala) propadli, ali pa so vsaj zmanjšali proizvodnjo :? . Po pravici povedano, sedaj ne vem, kam in kako izbrati zemljo, ker namreč v večini cvetličarn in drugih rožam prijaznih trgovinah vse prodajajo v vrečah. Tako pa ne morem videti, kaj je v njih. Držim se pravila, da ne kupujem v baumaksih pa obijih in podobnih (gradbenih-z-vsem-mogočim-materialom-založenih-trgovinah), vendar to ne pomaga veliko. Prodajalci v Florini so sicer prijazni (vsaj večina), vendar tudi to ni zagotovilo, da bom kupila ustrezno zemljo. Bom vesela vsakega nasveta. :P Hvala
zmajevka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 28 feb 2005, 12:06
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a muha » 25 maj 2005, 20:53

Tudi sama imam velike težave pri izbiri zemlje za sobne rožce. Tako pa Držim se pravila, da ne kupujem v baumaksih pa obijih in podobnih (gradbenih-z-vsem-mogočim-materialom-založenih-trgovinah), vendar to ne pomaga veliko. Prodajalci v Florini so sicer prijazni (vsaj večina), vendar tudi to ni zagotovilo, da bom kupila ustrezno zemljo. Bom vesela vsakega nasveta. :P Hvala[/quote]


Jaz že par let kupujem zemljo ASEF, prej sem pa HUMOVIT. Zdi se mi,da je ASEF še malo boljši - imam ga za vse, od pelargonij(kjer dodam malo ilovnate vrtne zemlje) do hibiskusov, fuksij in različnih notranjih rož, kot tudi za kalitev semen.
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 13 jan 2006, 14:09

Glede zemlje 'Humovit' jo jaz še enkrat pohvalim :wink: .
Dal sem jo tudi v terarij k mojim paličnjakom. To spomlad bo pa spet treba začeti na novo saditi in presaditi rastline, zato upam, da bodo imeli zemljo 'Humovit' tudi to spomlad v tej trgovini, ker lansko leto so imeli enkrat eno, enkrat drugo :roll: . Pa tudi njive pa to bo že potrebno malo začeti obdelovati :arrow: :!:
Se že veselim :!:
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...


Vrni se na Zemlja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron