Označevalni lističi

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Označevalni lističi

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 05 apr 2010, 21:03

Lepo prosim, ali mi kdo lahko pove, kje lahko kupim tiste označevalne listke, ki jih napisane o npr. sorti paradižnika zataknete v lonček, da potem ni dileme katera sorta je to. Še raje bi imela listke, ki bi jih ovila okoli stebla posamezne rastline (kot npr. imajo označena sadna drevesa), saj takih mi pa veter in dež nebi odnesla. Pišete na listke z alkoholnim flomastrom? Hvala.
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a Plamenka » 05 apr 2010, 22:02

Jaz sem označevalne palčke kupila v KIKu. Imeli so jih 50 kom po 1 EUR. Ne vem, če jih še imajo. Zraven je priložen navaden svinčnik in je zelo obstojen. Tudi, če se zmotim, imam problem odstraniti.
Plamenka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 01 apr 2009, 11:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 05 apr 2010, 22:37

Plamenka, hvala.
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 06 apr 2010, 07:05

Marija, drugače se dobijo tudi v Eurogardnu v Krškem in Brezovici pri Lj. Cena okoli 2€. Tole v Kiku je zelo poceni, a so imeli samo takrat akcijo. Morda jo ponovijo. Je pa vsekakor na paličice najbolje pisati z navadnim svinčnkom, vse drugo se spere ali zbriše. Pred prvim večjim mrazom paličice spraviš in jih opereš, napise pa zbrišeš z navadno radirko, tako imaš paličice za dolgo časa. Moje uporabljam letos že šeto sezono. Tiste, ki sem jih pustila čez zimo zunaj, ne bodo zdržale do druge sezone, ker bodo popokale...

Da pa bi okoli stebla paradižnika vezala take etikete, kot jih imajo za drevesa, ne pride v poštev, ker se stebla neprestano debelijo in bi se etikete vrasle notri in steblo poškodovale. :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a polžek » 06 apr 2010, 17:31

Jaz sem to rešila tako, da sem v trgovini kupila par paketov plastičnih nožev za piknik :) Na njih je dovolj prostora za pisanje česarkoli. Morda je malo hecno, da imam v zemljo napikane nože, pa vseeno so za to zelo uporabni. :wink:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 06 apr 2010, 20:09

Polžek, suuper ideja! Pa kaj, če čudno zgleda, važno, da je učinkovito :lol:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a polžek » 06 apr 2010, 21:40

Ivčk je napisal/-a:Polžek, suuper ideja! Pa kaj, če čudno zgleda, važno, da je učinkovito :lol:


Js tut tko pravm :lol: :lol: :lol:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a fresia » 06 apr 2010, 21:52

V Kiku sem videla, da jih še vedno imajo po 1€ :)
Drugače jih imajo isto 50 kom. plus svinčnik tudi v Bauhausu, vendar za 2,45€. Sem danes videla 8)

Tako, da se je takratni nakup 10-ih kompletov v Kiku izplačal :)
Drugače jih imajo v večini Kikov, vendar so skriti pod temi termometri blizu kase, je treba mal "pošnofat" 8)
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 09 apr 2010, 21:51

Noži!? Pa to je super ideja, pa še razpišeš se lahko bolj na široko gor. Hvala, grem jutri še to kupit. Aja, ali potem gor pišeš z alkoholnim flomastrom?
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a polžek » 10 apr 2010, 09:13

MARIJAV je napisal/-a:Noži!? Pa to je super ideja, pa še razpišeš se lahko bolj na široko gor. Hvala, grem jutri še to kupit. Aja, ali potem gor pišeš z alkoholnim flomastrom?


Ja :lol: :lol: :lol:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 11 apr 2010, 18:26

Še ceneje oziroma skoraj čisto zastonj si označevalne lističe napravimo tako, da vzdolžno na primerne trakove razrežemo jogurtove lončke in jih popišemo z alkoholnim flomastrom. Zelo uporabno!
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lera » 14 apr 2010, 20:20

tudi jaz naredim tako ali pa nalepim etikete na lončke

lp
Zadnjič spremenil lera, dne 15 apr 2010, 07:58, skupaj popravljeno 1 krat.
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 14 apr 2010, 22:05

Bila sem v Kiku in dobila še zadnje tri pakete paličic, razprodali so praktično vse. Jupi zame. Zdaj imam robe za naslednjih 10 let :lol:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ERIENNE » 15 apr 2010, 07:32

IVČK, kako ti je pa to uspelo? A v NM?
Jaz sem bila ta torek tam in niso imeli nič. Dve sem spraševala, pa sta rekli da nimajo. Ena pa ni niti vedela o čem govorim.

Ali imajo še kje drugje? Merkur, kalia?


Potrebujem te označevalnike pa zip vrečke.
ERIENNE
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 01 apr 2009, 16:53
Kraj: NOVO MESTO

OdgovorNapisal/-a lera » 15 apr 2010, 07:59

V kik - u n Mengšu so jih 2 dni nazaj še imeli, če komu kaj pomaga.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 15 apr 2010, 11:46

ERIENNE je napisal/-a:IVČK, kako ti je pa to uspelo? A v NM?
Jaz sem bila ta torek tam in niso imeli nič. Dve sem spraševala, pa sta rekli da nimajo. Ena pa ni niti vedela o čem govorim.

Ali imajo še kje drugje? Merkur, kalia?

Potrebujem te označevalnike pa zip vrečke.


Ja, v NM, pri levi blagajni med ostalimi vrtnimi drobnarijami. Samo sem kar nekaj časa kopala po tistih zadevah, preden sem jih našla. Imeli so jih čisto spodaj, zmečkane in skrite. Prodajalci pa tako nimajo pojma, kaj prodajajo...

V Kaliji so imeli samo večje tablice, takih palčk nisem zasledila. Imajo pa v Eurogardnu v Krškem, samo so dražje, okrog 2,5€

Zip vrečk pri nas v trgovinah nimajo, sploh ne tistih majhnih, naročijo se lahko preko interneta ali pa kupijo nekje v Ljubljani, jih izdeluje neka firma. Je že nekje pisalo, samo ne vem več kje. Probaj najti v iskalniku.
Erienne, kako pa ti kaj raste čajota? :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ERIENNE » 15 apr 2010, 14:43

Kar lepo napreduje, polna je vitic in se oprijemlje vseh stvari v bližini. Sadež- lupino sem odstranila, ker se je čist lepo posušila, imam jo v garaži in že komaj čakam, da vidim kako mi bo uspela. Kot pri vseh novostih - najprej si navdušen kot otrok, sčasoma ugotoviš katere rastline ti res sedejo in se jih splača gojiti.

Kakšno je tvoje mnenje glede tamarillota in pepina. A je okus in rezultat primerljiv z vloženim trudom?
Za tamarillo sedaj itak ne bi imela prostora za prezimovanje. Sejanček pepina je velik 10 cm, pa mislim da letos še ni šans za plodove ( vsaj kolikor sem brala po forumu)

Zip vrečke bom naročila, oz. v Merkurju naj bi se jih naročilo ( da nimaš poštnine) - ko naročajo ostale stvari pri tej firmi in te potem pokličejo.
Bom šla drug teden se zmenit, da mi jih naročijo - če bodo hoteli.

Pa še to, danes sem šla v vrtnarijo v Nm in sem se udarila po glavi. Balkonske rastline bi morala saditi in gojiti. Vsaka sadikca od 1,30 dalje. 4 rastlin za visečo košaro in je naneslo 7 eur - da zemlje sploh ne štejem. :cry:

Paradižnike in ostale sadikce, flance pa imajo od 0,30-0,60 eura.
Če pomislim na moje paradajzke, ki jih pa dva meseca obračam, pikiram in crkljam....Še dobro da ob tem neizmerno uživam. :D Drugače bi jih pa kupila. Za cel zelenjavni vrt bi dala glih toliko kot za dve cvetoče košare.

Ma veš kaj kar paradajze bom nasadila namesto rož. V viseče košare in samostoječa korita bom dala paradajz, na balkon papriko, v bolj senčno lego pa fižol in cvetačo. :lol:
ERIENNE
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 01 apr 2009, 16:53
Kraj: NOVO MESTO

OdgovorNapisal/-a orhy » 15 apr 2010, 17:06

ERIENNE je napisal/-a:Ma veš kaj kar paradajze bom nasadila namesto rož. V viseče košare in samostoječa korita bom dala paradajz, na balkon papriko, v bolj senčno lego pa fižol in cvetačo. :lol:

Paaaametno. :D
Jaz sem že lani nekaj malega prakticirala, letos pa le še nadgrajujem.
Tudi paradajzki, melancane, čiliji ...... lepo cvetijo - jeseni pa še rodijo.Slika
Saj tudi mi sadimo in crkljamo tisto, kar nekje po svetu raste, kot koristen plevel, ali grmovje. :D
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 15 apr 2010, 18:50

Na mojem balkonu vedno kraljujejo paradižniki, družbo jim delajo melancani, paprike, zelišča in kaka druga užitna eksotika. Kake rože nisem pogledala niti od daleč že nekaj let, kaj šele, da bi kaj kupila in desetkrat preplačala. Tu pa tam je kaka tagetka za barvo in razkuževanje zemlje, to je pa tudi vse. Letos imam v koritu celo stoletno čebulo in redkvice :D

Tamarillo je zakon, jaz sem to ugotovila prepozno, šele ko ga je dotolkel mraz. Plodove sem na srečo pobrala že prej, toliko, da sem jih lahko vsaj poskusila. Posladkani so res dobrega okusa, brez sladkorja pa jim ne bi dala pozitivno oceno.
S pepinom pa nisem imela sreče, ker jim lokacija ni ustrezala. Morajo biti na soncu, tam lahko rodijo tudi že prvo leto. Okus je super, spet boljši, če je sladkor zraven...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a linana » 15 apr 2010, 19:31

:D
Meni je lani pepino lepo obrodil in mi je okus všeč. Sem pa ga dala perzimovat z precej plodovi, ki so dozoreli notri. Žal pa ni prezimil pravilno (sem ga imela notri v sobi) in izgleda, da ga letos ne bom imela. :((((
Tamarilo pa mi je cvetel a ni obdržal nobenega ploda. Sedaj pa mu krajšam vrh in raste kar naprej v višino. Veje tudi požene samo na vrhu. Ima pa še liste in upam, da bom letos dočakala kakšen plod. Prezimoval je skupaj s pepinom. Komaj čakam, da ga lahko dam ven, da bo lahko res zadihal.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Naslednja

Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron