motovilec

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

motovilec

OdgovorNapisal/-a začetnica » 14 mar 2008, 10:38

Letos bom imela prvič svoj košček zemlje, da poskusim pridelati nekaj zelenjave in zelišč. Prej sem imela svoj zeliščni vrt na okenskih policah in balkonu, tako, da nekaj izkušenj z njimi že imam. Drugače pa je z zelenjavo. Ker jeseni ni bilo možnosti, da posejem motovilec, me zanima, če in kako ga lahko letos. Vesela bom vsakega nasveta za začetnike, ne samo glede motovilca, ki je moja priljubljena solata. Ali lahko sadim, oz. sejem ta čas kakšno zelenjavo ali zelišče? HVALA!!!!
začetnica :roll:
Pozdrav s Koroške!! Začetnica
začetnica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 09 mar 2008, 08:31
Kraj: slovenj gradec

OdgovorNapisal/-a herbi » 14 mar 2008, 12:46

Pozdravljena.
Lahko sadiš in seješ skoraj vso zelenjavo.Najbolje da na paketih od zelenjave pogledaš kdaj kaj sejati.

Kar se tiče motovilca pa si mislim da že prepozna.
Po mojih izkušnjah ti bo sedaj zasejan motovilec prehitro ušel v cvet tisti pa pol ni za jesti.Bolje da počakaš do jeseni in ga potem poseješ ko pospraviš vse ostalo.

Če potrebuješ kakšno zelišče pa povej imam jih še kar nekaj viška.


LP Alenka
herbi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 21 okt 2006, 13:53
Kraj: Dobrna

OdgovorNapisal/-a začetnica » 14 mar 2008, 20:59

:D :P Cel dan sem bila od doma, zato sem komaj čakala, da pridem domov in pogledam, če je že kakšen odgovor. Hvala, Alenka! Za motovilec - škoda. Kar se pa drugega tiče, pa mislim, da je tu na Koroškem še premrzlo. Vidim, da se drugje po vrtovih še nič ne premika in dogaja. Zemlja je še večji del dneva zmrznjena, razen izjemno toplih dni. Bom morala še malo počakati. Glede zelišč - bi bila zelo vesela, ker sem svoja z oken podarila kolegici, ki nima možnosti in časa za vrt in jih bo imela prav tako doma. Kakšna zelišča imaš viška??? Pozdrav s Koroške
Pozdrav s Koroške!! Začetnica
začetnica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 09 mar 2008, 08:31
Kraj: slovenj gradec


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Motovilec
    Napisal/-a januska » 02 okt 2008, 21:55
    15 Odgovori
    12030 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a lera Poglej zadnji prispevek
    15 okt 2009, 13:36
  • MOTOVILEC
    Napisal/-a urče » 30 jul 2011, 22:20
    0 Odgovori
    4878 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a urče Poglej zadnji prispevek
    30 jul 2011, 22:20

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov