Kaj je narobe?

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kaj je narobe?

OdgovorNapisal/-a Maychika » 27 jun 2008, 05:32

Na nekaterih rastlinah: fižil, kapucinčki, kakšna solate postajajo listi beli,kot bi bili brez zelenega barvila. :( Niso oveneli ali požgani ampak zdrav list v flekih postaja bel.Na tisti rastlini, kjer je en list bel jih je kmalu več.Tudi stročji fižol nizek in visok ima posamezne liste brez barvila. Ali kdo ve kaj moram narediti.
:?:
Maychika
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 21 jan 2008, 09:21
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Garden-ja » 27 jun 2008, 06:46

Slika?
Po opisu je plesen.
Garden-ja
Expert
Expert
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 28 jan 2008, 21:31
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 27 jun 2008, 08:49

Hm, še vedno je lahko tudi sončni ožig, meni je namreč vso mlado solato požgalo v teh dveh dnevih močnega sonca. Listi najprej postanejo beli, potem pa tista bela počasi porjavi-se posuši. Če ni kake vataste ali zrnaste prevleke, potem ni plesen. V nasprotnem primeru pa je...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Maychika » 30 jun 2008, 08:32

Ne nič ni podobno plesni, sem malo mislila, da je pomankanje gnojila,nekje sem prebrala, da bi vse polila s foliarnim gnojilom, pa sem ga nabavila nisem pa še špricala.Ali je to sploh primerno glede na čas in vročino, malo sem v dvomih pa odlašam.
Maychika
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 21 jan 2008, 09:21
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 30 jun 2008, 12:43

S foliarnim gnojilom lahko rastline poškropiš kljub času in vročini, moraš pa to početi zvečer, ko se sonce skrije in se rastline malce shladijo. Čeprav dvomim, da je pomankanje hranil, škropljenje ne more škoditi, pomaga pa lahko. Kakšna slikica bi pomaala pri identifikaciji težave...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Maychika » 01 jul 2008, 18:31

Ja vem, da bi slikica pomagala, ampak jaz pa fotkič sva skregana, samo v roke ga primem, pa naredi nerazpoznavne slike.
Hvala za nasvet, če ne more škoditi bom polila z gnojilom.
Maychika
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 21 jan 2008, 09:21
Kraj: Kočevje


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov