Grah - setev

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Grah - setev

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 03 jun 2009, 19:56

Ali bi za setev graha Telefon (visok)še bil čas? Prvo rundo graha bomo vsak čas pojedli. Naredila sem mu oporo ( sejala sem eno sorto srednje visoko), pa je ostal 2 pednja nizek. Razmišljam, da bi ga posejala kar vzporedno ob tem grahu, pa me skrbi, ali ni zemlja že izčrpana?
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a tinko » 04 jun 2009, 01:59

Grah in solata kalita že pri zelo nizkih temperaturah (mislim da okoli +3° C), čeprav sta na pogled zelo krhka. Tukaj ga prvič sadijo že decembra na ugodnejših južnih legah.
Po moje ni problema glede sajenja, če dodaš manjkajoča gnojila in če imaš možnost zalivanja ob morebitni suši. Letos sem ga posadil takrat, ko so ga drugi že obirali, meni pa zori šele sedaj. Zaradi pomanjkanja vode je nekoliko nižji in pridelek malo slabši. Ni kaj, seme sem pa le posejal. Bolje, kot da čaka naslednje pomladi. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a Pepe » 04 jun 2009, 07:37

Prepozno. Grah ne mara vročine. Nekatere sorte lahko seješ konec poletja za jesenski pridelek.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a nadina » 04 jun 2009, 12:18

Pepe je napisal/-a:Prepozno. Grah ne mara vročine. Nekatere sorte lahko seješ konec poletja za jesenski pridelek.


Ja, Pepe, imaš prav!
In pri nas je še ta konec poletja vprašljiv - lansko leto sem ga sejala konec poletja, pa se zaradi vročine ni obnesel!
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a midwife » 04 jun 2009, 22:19

V vročini ga zelo pogosto napade in uniči pepelasta plesen. Lani sem ravno tak čas sejala Telefon, pa s pridelkom ni bilo nič! Mogoče, ampak še to dvomim, bi se obnesla setev kakšne nizke vrste, npr.mali provansalec, nizki je namreč zgodnejši in ponavadi dozori sočasno...

lp
midwife
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 okt 2007, 06:14

OdgovorNapisal/-a Nova » 18 avg 2009, 13:07

Kdaj je čas za jesensko setev graha?
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 2 gostov