bamija

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

bamija

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 28 maj 2003, 10:39

A mogoče kdo ve, kje bil lahko dobil seme ali sadike bamije?

Hvala
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 29 maj 2003, 19:42

Rastlina je precej razširjena na področju Balkana (Grčija, Makedonija), predvsem pa v Turčiji. Sam sem seme lansko leto kupil v Italiji, na sejmu v Pordenonu. Sigurno ga lahko kupite preko interneta.
Pred nekaj časa sem v neki vrtnarski reviji (Moj mali svet- nisem čisto prepričan) prebral članek o gojenju bamije oz. okre. Mislim, da so članek napisali v Srednji vrtnarski šoli v Celju. Mogoče se pa vseeno splača vprašati. če ga mogoče imajo. Mogoče se motim ??? :(

p.s. Prav veliko nisem pomagal. če pa kaj več izvem, se pa javim !


Lep pozdrav,

boštjan
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 08:37

Pozdravlejni!

Za vse tiste, ki se se zanimate za okro, baje so jo letos spomladi prodajali v Kaliji - semenarni v Ljubljani. Sadike so prodajali takrat, ko druge sadike zelenjadnic.
Splaca se pogledati.


Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a hanny » 19 apr 2004, 20:36

Jaz sem že enkrat pridelovala bamijo. Semena sem prinesla z Bližnjega vzhoda. A s tem je tako: Če je imaš samo na majhni gredici, težko nabereš vršičkov za eno omako. Z bamijo je namreč tako kot z bučkami: če ne paziš in obereš vršičke ko so ravno prav veliki, ti hitro pobegnejo in potem je okus nekam olesenel.
No, moja bamija je rastla na dveh kvad. metrih, zato sem imela z njo opisane zaplete. Najbrž bi je morala imeti vsaj 3 x toliko, da bi lahko občasno iz nje kaj pametnega skuhala.
Zato jo pa danes rajši kupim kje v tujini, na kaki orientalski tržnici. Sveža dobro ostane v zamrzovalniku, suha pa tako ali tako dolgo zdrži.

LP
Silva
Umetnost je brezčasna.
hanny
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 feb 2004, 22:30
Kraj: vipavska dolina


Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov