zamioculcas

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

zamioculcas

OdgovorNapisal/-a ferari » 12 nov 2006, 14:56

Zanimajo me tele težave glej sliko.Listi rumenijo,ter mladi poganjki prav tako na steblih črne lise.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
ferari
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 nov 2006, 13:37
Kraj: Lukovica

OdgovorNapisal/-a melisa » 12 nov 2006, 19:19

se mi zdi da je to normalno, moja ma tud
melisa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 jul 2006, 20:47
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ferari » 12 nov 2006, 20:27

melisa je napisal/-a:se mi zdi da je to normalno, moja ma tud

meni se pa ne zdi da je to normalno
ferari
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 nov 2006, 13:37
Kraj: Lukovica

OdgovorNapisal/-a muha » 13 nov 2006, 07:36

Ko so pri mojem prvem zamioculcasu pričeli rumeneti listi, je žal počasi propadel. Prepozno sem pregledala korenine, so bile že mehke, t.j. gnile.
Sumim, da je bilo od preveč zalivanja, saj sem takrat v "hausu" videla, da so bili vsi močno zaliti, kar je smrt zanje. Posledice se pa pokažejo čez nekaj tednov ali mesecev.
Ukrep: preglej korenine. Če so gomolji še trdni, potem je kljub vsemu vse v redu. Tiste lise na listnih steblih niti niso tako kritične. Jih ima nekaj tudi moj sedanji, pa mu nič ne manjka. Če so gomolji mehki, naredi iz še zdrave veje potaknjence (če se ti da). Odreži zdravo vejo, jo razreži na toliko delčkov, kolikor listov ima in potem list s pripadajočim steblom potakni v zemljo, pokrij s prozorno vrečko, ji na vrhu naredi majhno luknjico za zračenje, daj nekam na toplo in čakaj, čakaj. Nekaj mesecev.

Veliko uspeha.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a ferari » 13 nov 2006, 20:24

muha je napisal/-a:Ko so pri mojem prvem zamioculcasu pričeli rumeneti listi, je žal počasi propadel. Prepozno sem pregledala korenine, so bile že mehke, t.j. gnile.
Sumim, da je bilo od preveč zalivanja, saj sem takrat v "hausu" videla, da so bili vsi močno zaliti, kar je smrt zanje. Posledice se pa pokažejo čez nekaj tednov ali mesecev.
Ukrep: preglej korenine. Če so gomolji še trdni, potem je kljub vsemu vse v redu. Tiste lise na listnih steblih niti niso tako kritične. Jih ima nekaj tudi moj sedanji, pa mu nič ne manjka. Če so gomolji mehki, naredi iz še zdrave veje potaknjence (če se ti da). Odreži zdravo vejo, jo razreži na toliko delčkov, kolikor listov ima in potem list s pripadajočim steblom potakni v zemljo, pokrij s prozorno vrečko, ji na vrhu naredi majhno luknjico za zračenje, daj nekam na toplo in čakaj, čakaj. Nekaj mesecev.

Veliko uspeha.

Lp
Hvala za pomoč bom preveril LP
ferari
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 nov 2006, 13:37
Kraj: Lukovica


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • ZAMIOCULCAS
    Pripete datoteke Napisal/-a polonaS » 18 sep 2003, 10:03
    7 Odgovori
    6937 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a mateja Poglej zadnji prispevek
    23 sep 2003, 14:45
  • Zamioculcas
    Pripete datoteke Napisal/-a muha » 29 jun 2005, 12:02
    4 Odgovori
    4706 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a muha Poglej zadnji prispevek
    10 sep 2006, 07:40
  • zamija-zamioculcas
    Napisal/-a afna1972 » 18 feb 2011, 20:43
    1 Odgovori
    8407 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a kloko Poglej zadnji prispevek
    19 feb 2011, 17:23

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron