ZAMIFOLIJA - v zemlji TERABRIL

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

ZAMIFOLIJA - v zemlji TERABRIL

OdgovorNapisal/-a kata » 06 maj 2007, 23:30

Zdravo!

Sem nova tukaj, prebrala sem vse, kaj je bilo rečenega o Zamifoliji ali zamioculcas.
PA me zanima, namreč danes sem jo presadila... ali ji bo škodila zemlja Terabril??? Povsod sem prebrala da bi naj bila zemlja bolj vrtno peščena, meni je pa bilo rečeno, kao da je Terabril zemlaj najboljša za sobne rastline. PA sem jo probala presaditi, sem jo tudi ločila, ker je bila že tako velika. Je pa res zelo lepa, sedaj pa sem marsikaj prebrala in me je kar pošteno zaskrbelo! Ne bi je rada izgubila.

Pri tej zemlji sem opazila, da dosti bolj zadržuje vlago in ni treba tako pogosto zalivati.

Kakšne imate izkušnje s to zemljo, prosim za vaša mnenja.
kata
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 maj 2007, 23:24

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 09 maj 2007, 07:57

ne spoznam se preveč na razne sorte zemlje, vendar kolikor mi je uspelo najti na internetu je Terrabrill (2xR in 2xL) samo firma, ki polni žaklje zemlje. potem pa imaš razne vrste te zemlje.

drugače pa ta rastlina potrebuje zemljo ki se ne posuši hitro a vseeno dobro prepušča vodo (malo naspreoja, a popolnoma izvedljivo). zalivaj dobro, a šele ko se zemlja osuši (na 7 do 14 dni).

drugače pa je na forumu bilo že zelo veliko napisanega o tem in bi bilo lepo, če bi se uporabljale le tiste teme, saj tvoje vprešenje res ni tako specifično.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov