se da??

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

se da??

OdgovorNapisal/-a defko » 07 jan 2007, 12:52

Pozdravljeni!
Mi alhko kdo pove če v sobi lahko gojim mah?? V podstavku ali v nekaj podobnem???

lp defko
defko
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 06 jan 2007, 22:32

OdgovorNapisal/-a defko » 11 jan 2007, 14:56

Nihče neve ali nihče noče povedat??

lp defko
defko
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 06 jan 2007, 22:32

OdgovorNapisal/-a fruto » 11 jan 2007, 17:39

malo poglej pri mesojedkah, veliko uporabnikov poleg svojih mesojedk v loncku goji tudi sotni mah. na vlazni soti bi uspevale tudi druge vrste, ki potrrebujejo podobne pogoje. drugace je pa najlazje ce si v gozdu poisces kaksen kamen, ki ga prekriva mah, ga postavis v podstavek in mah vlazis.
drugace ti pa ze poleg cycasa raste mah, ce ga zelis imeti posebej ga pa presadi na enako podlago kot je pri cycasu in ga zalivaj toliko kot cycas saj zgleda da jima ustrezajo enaki pogoji.

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a gašper » 07 mar 2007, 17:20

hoj!!!!!!!!
tudi jaz sem iz gozda pobral nekaj blazinic mahu dal sem jih na zemljo ter močno navlažil...rastli so super niso se posušili edino začeli so se pojavljati majceni deževniki tako da sem ga moral odstraniti .....po mojih uzkušnjah rabiii velikoooooooooooooooo vode in toplote da uspeva

lp
gašper
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 10 feb 2007, 13:50
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a defko » 17 avg 2007, 21:34

Hvala!
defko
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 06 jan 2007, 22:32

OdgovorNapisal/-a sasok » 17 avg 2007, 22:57

sem gledal po televiziji da si lahko na kamnu vzgojiš mah in to na sledeči način da ti raste doma na kamnu: greš v naravo in poiščeš mah ki raste na kamnu in ga nabereš. nato doma zmešaš mam in sirotko, mislim da 1:1 kar! in zmelješ v multipraktiku do finega. nato to brozgo namažeš na kamen in redno pršiš! kaj hitro bo začel na kamnu rasti mah! sem pa potem razmišljal da bi na tiste sobne fontane ko iz sredine kamna voda curlja bi tudi lahko na ta kamen nanesel in bi ti na tej fontani rastel mah! če bo kdo poskušal kaj v zvezi s tem naj javi!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov