Scindapsus (Scindaps, Mavrina) - problemček

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Scindapsus (Scindaps, Mavrina) - problemček

OdgovorNapisal/-a DorotejaR » 15 mar 2009, 12:47

živio.

Doma v sobi imam to rastlino (Scindapsus (Scindaps, Mavrina)), dolga je več kot 7 metrov. Zanima me, zakaj ji v zadnjem času rumenijo in odpadajo listi. Rastlina kljub temu še naprej poganja nove liste, odvrže samo tiste starejše. Ali kdo ve zakaj je tako, in kaj naj naredim, da ji ne bodo več rumeneli.
Pa še to. Katero gnojilo bi bilo primerno zanjo.

lp,
Doroteja
DorotejaR
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 mar 2009, 12:33

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 20 mar 2009, 15:23

Mogoče je problem v tem da je preveč dolga. Pri nas jo takrat porežemo in na novo podtaknemo, sicer pa lahko probaš z presajanjem v novo zemljo, mogoče ji je zmanjkalo hranil.
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a monstera » 29 mar 2009, 14:53

jaz imam tudi ta problemček. scindapsus je jeseni in tudi še pozimi zgubljal liste, naenkrat se je pa to potem ustavilo, vendar je zdaj bolj "plešast", več kot en meter ga je samo stebelce, na koncu pa vseeno poganjajo novi listki. ga je potrebno kaj obrezovati, da bi bil bolj košat? lani se mi je močno potegnil, ampak le ena vejica in še ta je zdaj na pol oguljena. kako doseči večjo "košatost"? pa še to, če kdo slučajno ve: kaj naj bi mu bolj ugajalo, plezanje ali visenje?
lp, simona
monstera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 apr 2008, 23:50


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost