Ožgani robovi listov fikusa

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Ožgani robovi listov fikusa

OdgovorNapisal/-a lizelota » 03 feb 2004, 23:57

Navaden fikus, pisan, na toplem (centralna) in jutranjem vzhodnem soncu ima liste ob robovih ožgane, skrbno preverjam stopnjo vlažnosti zemlje in večkrat škropim
Novi list se sicer lepo razvija, vendar prizadeti listi dajejo rastlini videz propadanja (sum na škropljenje z vodo, zato sem ga začasno opustila)
Za kakšno bolezen bi lahko šlo? Kako mu lahko pomagam?
Za vsak nasvet in napotek hvaležna vnaprej
L
lizelota
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 feb 2004, 23:47
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Andro » 20 maj 2004, 12:48

Fikus ravno ne mara direktnega sonca, tudi če je jutranje. Še posebej pa pisani fikusi (npr. Starlight). Jaz imam bonsaj benjamina tudi na jutranjem soncu pa vedno poleti čisto malo sonca spustim nanj (skozi priprte žaluzije). In je OK. Škropim ga pa ne. tu pa tam malo obrišem liste z vlažno mehko krpo.
Mislim, da bolezen to ni. Preveri pa. če ni slučajno kapar na pecljih od listov in vejicah ali pa kak drug zajedalec. Ti so meni že tudi dobesedno pojedli en starlight.

Uživaj!
Andro
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 maj 2004, 13:22

OdgovorNapisal/-a maurina » 10 jun 2004, 10:43

Nas pisani fikus je tudi imel podobne simptome. Ko je res shiral, sem ugotivila, da ga je napadla ena zivalica, mogoce je bil res kapar (lepljivi listi, belkaste "zivalice" - nisem jih prevec detajlno ogledovala, sem kar psokala rastlino v plasticno vrecko in jo hitro odnesla v smeti - okoli je bilo namrec se veliko zdravih fikusov in drugih rastlin, ki jih nisem zelela okuzit, rastlina pa je bila ze popolnoma hin)
Dokler je se kolikor toliko ziv, preveri ce so na njem zivali!
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a maurina » 10 jun 2004, 10:44

Nas pisani fikus je tudi imel podobne simptome. Ko je res shiral, sem ugotivila, da ga je napadla ena zivalica, mogoce je bil res kapar (lepljivi listi, belkaste "zivalice" - nisem jih prevec detajlno ogledovala, sem kar psokala rastlino v plasticno vrecko in jo hitro odnesla v smeti - okoli je bilo namrec se veliko zdravih fikusov in drugih rastlin, ki jih nisem zelela okuzit, rastlina pa je bila ze popolnoma hin)
Dokler je se kolikor toliko ziv, preveri ce so na njem zivali!
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost