Lončnica za v direktorjevo pisarno

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Lončnica za v direktorjevo pisarno

OdgovorNapisal/-a Splišni » 16 dec 2007, 11:15

Direktor me je pooblastil, da mu nabavim eno lepo lončnico za v pisarno.

Kja je zdaj moderno? Mora biti malo prestižno, se mi zdi. Postavil jo bo na tla.
Splišni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 dec 2007, 11:11

OdgovorNapisal/-a sasok » 16 dec 2007, 12:45

Morda kakšen velik ficus pride v takih situacjah zelo lepo! Kaj lahko malo poveš kakšne so razmere v pisarni (svetloba, zračna vlaga, koliko je na voljo prostora...)? Se bo dalo veliko več za napisat!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 16 dec 2007, 13:07

odvisno koliko prostora ima. lahko mu kupiš kakšno odraslo Chamaedoreo elegans (gorska palma). potem pride v poštev kakšen bolj razkošen Fikus, kot je že rekel sasok. mogoče bi bila dobra tudi kakšna Yucca ali pa še bolje Dracaena fragrans. potem so tu še Dieffenbachie ter mogoče kakšna Monstera deliciosa.

vse skupaj je zelo relativno, ker nikjer ne vidim podatka koliko svetlobe je v pisarni ter kje bo rastlina stala. ima pisarnqa južno, severno, vzhodno ali zahodno okno? je v prostoru klima? centralno ogrevanje? povprečne temperature? vse to vplina na izbor rastline, če želi imeti šefe zares lepo rastlino, ki mu bo v ponos in se bo v njej kazala tudi njegova osebna in poslovna uspešnost. mislim, da bi izgledalo izredno klavrno, če bi imel zaradi prepiha v sobi popolnoma gol in opulen fikus. napiši kaj več o prostoru pa ti bomo lahko bolj natančno svetovali tako o izboru kot o sami negi za naprej.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a jan24 » 16 dec 2007, 13:58

Zanimivi sta tudi slonova noga in nolina, če ju pravilno vzdržuješ (in ob pravilnih pogojih)...

Lep pozdrav
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a metulj » 16 dec 2007, 16:51

Trenutno so moderni tudi okrogli taščini jeziki (Sanseveria Cylindrica) v visokih kovinskih loncih. Se mi zdi, da so skladni z modnim minimalizmom, srečaš jih lahko marsikje. Med fikusi je dokaj moden Ficus alii

Lep pozdrav
Petra
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a Splišni » 16 dec 2007, 20:56

Hvala vam. Sicer je pisarna svetla.

Mika me banana (Musa), a kdo ve, če je to v redu za v pisarno?

Sicer sem pa našla bradavičasto alojo - Aloe humilis (seveda na internetu - pri gospodu Hrovatinu) in mi je res zelo zanimiva. A to bi raslo, a kdo to pozna?
Splišni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 dec 2007, 11:11

OdgovorNapisal/-a Splišni » 16 dec 2007, 20:57

metulj je napisal/-a:Trenutno so moderni tudi okrogli taščini jeziki (Sanseveria Cylindrica) v visokih kovinskih loncih. Se mi zdi, da so skladni z modnim minimalizmom, srečaš jih lahko marsikje. Med fikusi je dokaj moden Ficus alii

Lep pozdrav
Petra


Sicer se mi pa zdi tole najbolj primerno.
Splišni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 dec 2007, 11:11


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron