KRASULA

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

KRASULA

OdgovorNapisal/-a usesek » 11 mar 2006, 10:41

Pozdravljeni,
Dobila sem opešano krasulo (majhno, a staro rastlino - povešeno, z olesenelim deblom). Zdi se mi je škoda, pa bi odlomila veje in jih presadila, če se da 'pridelati' zdrave nove rastline. Ali ima kdo izkušnje s tem (kdaj, v kakšno zemljo, koliko zalivati, kako je s svetlobo)?
Hvala za nasvet!
Začetnica
usesek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 mar 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a stara » 12 mar 2006, 22:17

ojla!
raje poskusi z eno vejo,daj v vodo, preden odrežeš vse.če ti bo spustila korenine potem veselo naprej.pa mislim da bi moralo.
krasula ali tolstica spada v družino sočnic.pozimi jo zalivaj zelo malo-počiva.poleti pa jo lahko daš na prosto,takrat jo zalivaš malce bolj obilno.glede zemlje ni zahtevna,poleti jo obilno zalivamo.ima rada sončno, ane neposredno sonce.redko cveti in po feng shui prinaša denar,obilje.
čau
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a muha » 13 mar 2006, 10:42

Razmnoževanje sploh ne bi smel biti problem. Meni so se vse odlomljene vejice takoj prijele. Dala sem jih v čisto običajno zemljo za lončnice. Zalivati takrat, ko se vidi, da je zemlja suha. Če bo spodaj dober cm drenaže (kamenčki ali glinopor) se ni bati, da bi bila na dnu preveč mokra. Z mojo sem preizkusila vse vrste leg, od sence do direktnega sonca. Prenesla je vse, razlika je bila le v izgledu listov - večji in bolj zeleni v senci, manjši in rahlo obarvani na direktnem soncu. In pa, ob menjavi lege je rast za nekaj časa zastala.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a blaž » 24 maj 2006, 21:54

Krasulo lahko razmožuješ tudi z listi daj jih najprej nekaj dni sušit na zraku pole pa posadi v vlažno zemljo!
lP
Blaž
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost