Katera rožica v prostor brez naravne svetlobe???

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Katera rožica v prostor brez naravne svetlobe???

OdgovorNapisal/-a zasha » 19 feb 2007, 20:37

Živijo
V predsobi nimamo veliko naravne svetlobe, ampak je vedno prižgana luč.
Prostor je velik in zelo rada bi ga polepšala z rastlino, vendar ne vem, katera bi uspevala v takih pogojih. Upam, da se najde kaka :) Nekaj časa sem imela kaktus, vendar je čez čas postal...zažgan :?: Hvala lepa in lepe "pomladanske" dneve... :D
zasha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 feb 2007, 20:29
Kraj: bled

Re: Katera rožica v prostor brez naravne svetlobe???

OdgovorNapisal/-a breda- » 19 feb 2007, 20:52

[quote="zasha"]Živijo
V predsobi nimamo veliko naravne svetlobe, ampak je vedno prižgana luč.
Prostor je velik in zelo rada bi ga polepšala z rastlino, vendar ne vem, katera bi uspevala v takih pogojih. Upam, da se najde kaka :) Nekaj časa sem imela kaktus, vendar je čez čas postal...zažgan :?: Hvala lepa in lepe "pomladanske" dneve... :D[/quote][quote] :D :D :arrow: Zdravo

Mislim,da silahko kupiš ZAMIJO,zanjo pravijo,da ne rabi veliko
svetlobe.Jaz jo imam tudi v enem kotu,3,5 m od okna in mi zelo
lepo uspeva,zaliva se zelo malo.

lp breda-[/quote]
Zadnjič spremenil breda-, dne 19 feb 2007, 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
breda
breda-
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 feb 2007, 15:48
Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a felidae » 19 feb 2007, 21:00

Lahko pa luc zamenjas z lucjo ki je namenjena z gojenje roz in si s tem povecas izbiro
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a podvinci1 » 20 feb 2007, 12:10

Kako pa se imenuje ta luč, oziroma žarnoca za rože??
podvinci1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 jan 2007, 19:11

OdgovorNapisal/-a felidae » 20 feb 2007, 13:21

Kako se imenuje ne vem, lahko pa jih kupis v razlicnih oblikah - obstajajo neonke, halogenske luci (mogoce se kaksne). Jaz imam doma neonko ki visi s stropa. Pojdi v kaksen vecji center, taksne zarnice so ponavadi posebej oznacene. Moram te le opozoriti da je ta svetloba drugacna kot od navadne luci, ima malo vijolcasto barvo in ti mogoce ne bo ustrezala. Je pa svetloba precej bolj podobna naravni in je meni in mojim ocem veliko bolj prijetna.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 30 mar 2007, 07:17

nisem prepričan, vendar mogoče bi za temen prostor v poštev prišla kakšna praprotnica?
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 30 mar 2007, 10:54

Za akvarijske rastline je zelo dobra kombinacija neonk Flora (vrsta žarnice, lahko se tudi drugače imenuje. V glavnem za rastline in oddaja rahlo vijoličasto svetlobo) in Sun (približek sončne svetlobe, daje rumeno svetlobo). Glede na to, da akvarijske rastline ob tem lepo uspevajo, bi lahko tudi te. So pa te žarnice malce dražje, sploh če boš šla v kako zoo trgovino. Če s z Maribora ti priporočam da obiščeš Sylvanio (nekaj takega), to je trgovina z racnoraznimi svetlili. Na Tržaški cesti - tam kjer se je zaj odprl Lidl, ne zaviješ k lidlu, ampak čez most (odspodaj je avtocesta). In potem greš, če se ne motim levo (proti trgovini Comptron - računalništvo), tam zaviješ not po tisti ulici in se pelješ cca. 300-400m. Na levi strani maš malo trgovino. Tam imajo zelo ugodne te žarnice (se bolj ukvarjajo z grosistično prodajo, vendar lahko tudi tako kupiš - maloprodajno).
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov