Fittonia

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Fittonia

OdgovorNapisal/-a bojann » 08 apr 2007, 10:56

Pred kratkim sem kupil belozilno in kaksna dva tedna kasneje se rdecezilno fitonijo. Sedaj me pa zanima ce ima kdo tuki kaksne izkusnje s temi rastlinami. Imam jih v senci, vlaznost zraka je tam okoli 75% temperatura pa od 17-18°C ponoci do 22°C in vec podnevi. Zalivam jih z dezevnico mal vec kot druge. Belozilna je ze malo vecja kot rdecezilna, ki sem jo kupil kasneje.

Spodaj se slika.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
bojann
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 17 feb 2007, 12:53

OdgovorNapisal/-a bojann » 12 apr 2007, 15:55

Kaj pol ? A sem edini na tem forumu, ki ima fitonijo doma ?
bojann
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 17 feb 2007, 12:53

OdgovorNapisal/-a fruto » 12 apr 2007, 22:33

zivjo
jst imam tisto belozilno. mislm da ni prevec zahtevna rastlina. stoji na okenski polici, zalivam jo z navadno vodo tolk da se nikol cist ne posusi. no vcasih jo pozabm zalit in mal ovene, ampak se pobere takoj ko dobi vodo. je pa najbols ce si vsako pomlad nardis nove potaknjence iz vrsickov, ker spodnji listi pocasi odmirajo in sama stebla ne zgledajo prevec lepo.

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a bojann » 14 apr 2007, 21:47

(sem ze napisal odgovor pa ne vem kam je izginil)

No jaz jih imam v senci, ker pise v eni knjigi, da ne smejo bit na direktnem soncu. Kako pa pripravis potaknjence? A jih imas na soncu ali v senci?
Koliko pa so dolgi ti vrsicki za potaknjence?

Hvala in LP
bojann
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 17 feb 2007, 12:53

OdgovorNapisal/-a sasok » 14 apr 2007, 23:00

imamo rdečežilno doma tisti kkiržanec ki ima manjše liste in je bolj odporen. je pa doma v dnevni dobi v senci pa res bujno raste mam pa ga zalije ko oveni :oops: :oops: :oops: :oops: aja pa fruto napiso da se pretegne pa spodaj listi odmrejo ma naša finto da od spodaj poganja nove in nove vršičke tak da je prav zanimiva zalivamo pa jo z postano vodo iz vodovoda!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a fruto » 15 apr 2007, 14:24

za potaknjence vzamem vrsicke, tako da imajo tri pare listov ali pa tri kolencke, ce so listi tam ze odpadli. dam jih v vlazno zemljo do prvih listov, tako da sta spodnja lista ze cisto na zemlji. toliko casa da se ukoreninijo je bolje da so v senci, zemlja naj bo vlazna, ce je premokra jim steblca hitro zgnijejo. staro rastlino s katere si vzel vrsicke pa tudi lahko pustis, ker bo hitro pognala nove listke.
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • fittonia
    Napisal/-a pier » 04 dec 2005, 12:52
    2 Odgovori
    2876 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a tinko Poglej zadnji prispevek
    13 dec 2005, 22:18

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost