DRACAENA MARGINATA-NA POMOČ-prosim pomagajte

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

DRACAENA MARGINATA-NA POMOČ-prosim pomagajte

OdgovorNapisal/-a sana » 06 nov 2007, 20:13

pred časom sem kupila 2 dracaeni marginati,kateri sem presadila v večje lonce z novo zemljo,tako kot ponavadi je tudi prav,vendar imam sedaj eno težavo.
ena rožca raste normalno in brez problemov,vendar druga je pa zelo uboga,kar se meni še v vseh leth ni zgodilo da mi rožca ne bi uspevala ali bila kaj bolna.
od spodaj mi listi hudo odpadajo.sprva so se začeli sušiti,rjaveti in odpadati 2 lista na dan.zdaj pa že odpadajo kar brez da bi se posušili,kar zeleni odpadajo in se povešajo.zeleni,lepi listi so mi začeli odpadati danes.
zjutraj je eden visel,sedaj je kar zelen odpadel in dva zelena kar visita dol čisto k tlem in bosta po mojem do jutri 100% odpadla.
drevo sem pregledala dodobra vendar škodljivcev nobenih ni bilo videti.
kaj naj storim?
prosim vas, pomagajte mi.
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 06 nov 2007, 20:44

lahko da je rastlina utrpela poškodbe zaradi stresa, ki ga je povzročil uvoz rastline. v tem primeru bi rastlin zgledala popolnoma zdrava nato pa bi jo šok ujel. imaš kakšno sliko?
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a alpigena » 06 nov 2007, 22:22

:D
Zadnjič spremenil alpigena, dne 18 feb 2008, 19:30, skupaj popravljeno 1 krat.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a sana » 07 nov 2007, 21:30

smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a sana » 07 nov 2007, 21:51

upam da bodo slike dovolj dobre.
le kaj se dogaja moji rožici?
danes sta odpadla 2 zelene lista,kar nekaj se jih je čisto dol ovesilo in bodo kar odpadli,pravzaprav obesil se je cel manjši vršiček z listi .
hudo mi je za to rožico ker jo dobro poznam in pravzaprav sem z takšno rožo živela že od malega,jo je mama imela zelo dolgo doma za katero sem poskrbela da je imela čistočo in jo je kasneje dala stran ker je bila že prevelika....,...malo sem se že razgovorila.
skratka ,že od nekdaj mi je všeč.

kar se tiče zemlje,mislim da bi bilo nepotrebno jo menjati kajti je čisto nova,sveža,pred časom menjana in pravtako še 5 rožam,vendar mi samo ta rožca ne uspeva.če bi bila zemlja kriva,po mojem bi druge rožce tudi bile bolne.vse te večje rože imam v istem prostoru.gnojila je zaenkrat še nisem,kajti ni bilo potrebno saj je nedavno bila menjana zemlja v kateri še je dovolj hranil zaenkrat.

kar se pa tiče glivic in bakterij..hmm...bi izključila kajti sem imela dve rožici pri katerima sem opazil ščitaste uši in ju zalila z sistemskim insekticidom,katerega so mi priporočili v kaliji in zaradi previdnosti zalila tudi vse ostale rastlince doma-po pravilnem postopku.


res da sem se zatipkala,vendar sem morala razložiti te stvari,hvala vsem ki ste si vzeli čas da ste to prebrali.

kupila dve isti na isti dan,vendar ena zdrava in druga hudo bolna.

hudo mi je...hudo...
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a alpigena » 07 nov 2007, 21:53

:D
Zadnjič spremenil alpigena, dne 18 feb 2008, 19:30, skupaj popravljeno 1 krat.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a sana » 07 nov 2007, 22:04

sedaj sem probala stebla bolne in zdrave rožice.pri zdravi je steblo zelo trdo a pri bolani pa je zelo zelo malo mehkejše od zdrave.res zelo malo.ni kaj preveč razlike čutiti--ali je to kaj narobe?
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov