Calathea Rosastar

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Calathea Rosastar

OdgovorNapisal/-a rhvala » 31 maj 2004, 12:08

Ola!

Ali mi lahko kdo pove, če lahko posadim Calatheo v terarij s kuščarji.
Sprašujem zaradi morebitnih strupenih snovi.
Kuščar je striktni mesojedec.

Hvala
rhvala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 31 maj 2004, 12:05

OdgovorNapisal/-a K!ng » 07 jun 2004, 23:59

Tudi kuscarji mesojedci lahko okusijo terarijske rastline...

Zato ti svetujem ta link do netoksicnih rastlin, ki pa po moje ni cisto celosten, je pa zelo obsezen... med njimi je tudi Calathea... baje v terariju zelo hitro raste zaradi vlage... ne smes pa je niti skropiti niti gnojiti... nobene rastline... in obrisati vsak listek posebaj z vodo, preden jo das v laboratorijsko cist terarij s kuscarjem... saj to ves, ne?..

Zanimajo me orhideje... ali so toksicne za kuscarje?.. osebno imam 2 tajski vodni agavici... in jima pripravljam veliki terarij, ki pa bo poln kamenja in hudourniskih korenin... na sredi bo se tempelj... slapovi, jezera ipd... cca 1m sirine, 4m dolzine, do stropa... vlaga notri bo od 60-80%... v predelih z meglo bo tudi do 90% in vec... UV zarnice... grelne zarnice in zice za v zemljo... ipd... mi lahko svetujete, katere netoksicne rastline bi lahko posadil, da ne bi zrastle PRE velike... razmisljam tudi o slonovi nogi... bi zdrzala tropsko podnebje?

Ze v naprej se vam zahvaljujem

vas novi clan... K!ng.

naslov do netoksicnih rastlin za terariste s kuscarji ipd...
http://www.homegrownherps.com/pages/plants.htm
:: www.parketarstvo.biz :: z obcutkom za parket ::
K!ng
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 jun 2004, 23:26

OdgovorNapisal/-a rhvala » 08 jun 2004, 08:52

Ola!

Hvala za odgovor.
Je že vse pripravljeno na prihod novega stanovalca.

A mogoče veš, kje bi lahko dobil kolonije za gojenje hrene?
Črički, mokarji itd.

Kar se pa orhidej tiče, ne smejo v terarij :(

LP
rhvala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 31 maj 2004, 12:05

OdgovorNapisal/-a K!ng » 08 jun 2004, 19:53

Katerega kuscarja imas?

Hrano v LJ lahko dobis na Brdu v Lesnini...

K!ng...
:: www.parketarstvo.biz :: z obcutkom za parket ::
K!ng
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 jun 2004, 23:26

OdgovorNapisal/-a K!ng » 08 jun 2004, 19:58

Mogoce ves, zakaj orhideje ne smejo v terarij? So strupene? Kolikor jaz vem, iz orhidej delajo indijanci nek halucinogen... zelen prah... seveda samo takrat, ko jim zmanjka pejotla... znajo ga pa baje samo oni skuhat...
a je to kaj povezano s tem?

K!ng...
:: www.parketarstvo.biz :: z obcutkom za parket ::
K!ng
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 jun 2004, 23:26

OdgovorNapisal/-a misa » 09 jun 2004, 07:55

Pozdravljena!

Tudi sama se ukvarjam s podobnimi zadevami. Imam nekaj terarijev in sem velika ljubiteljica orhidej.
Takole je, vse orhideje niso strupene in prav dobro uspevajo v terarijih, so zelo zadovoljne, ker je notri velika zračna vlaga in toplota vsaj 25°C.
Jaz se ukvarjam predvsem s ptičjimi pajki in moja mini farma jih premore že kar lepo število. V terarije dajem tudi orhideje, ki sem jih sama vzgojila za diplomsko nalogo. Moram povedati, da odlično uspevajo, le paziti je potrebno, da jih ne namestimo nad grelec. Zelo rade so v bližini izvira vode.
V terarij pa lahko namestite še Cryptanhus-e, tilancije vseh vrst, ananasovke in druge. Če je terarij večji je seveda na izbiro ogromno tropskih rastlin. Monstere, flamingovci, večje in manjše orhideje, praproti, pahire, bromeje, ....

Hrano za živali (mokarje, čričke, Zoofobase, miši in podobno), kupujem v Ljubljani pri enem gospodu, ki prodaja doma vzgojeno hrano prav v ta namen. Moram povedati, da so cene ugodna, težev pa še nikoli nisem imela. Moje živali so zadovoljne :)

Lep pozdrav, Aleksandra
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a K!ng » 09 jun 2004, 19:00

Pozdravljena...

A mogoce ves, kje bi se dalo dobiti zasciteno belo orhidejo, ki ji pravijo "ghost" ali fantomska orhideja?

Ne vem glede orhidej in kuscarjev... kuscarji so delikatne zivalce in mislim, da je treba bolj paziti z njimi kot s pajki... se motim? Ali pajki tudi jejo rastline in so jim strupene rastline nevarne?

Hvala za sodelovanje ;)

K!ng...
:: www.parketarstvo.biz :: z obcutkom za parket ::
K!ng
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 jun 2004, 23:26


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost