ščitnica

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

ščitnica

OdgovorNapisal/-a mojcap » 17 okt 2003, 09:51

Katere zdravilne rastline pa spodbujajo delovanje sctinice ?
Ker mi je scitnica premocno delovala in je trpelo srce zaradi previsokega utripa, sem se odlocila za jodovo terapijo. Sedaj pa se dogaja ravno obratno. Preslabo deluje. Zato so mi predpisali hormonske tablete, ki pa bi jih z veseljem :-) zamenjala za kaj bolj naravnega.
Kaj mi svetujete ?


Hvala !
mojcap
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 okt 2003, 09:37
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 okt 2003, 22:41

Ojla,
v knjigi Zravilne rastline in njih uporaba (Richard Willfort) je šoroko poglavje o zdravilnih učinkih cvetnega medu na človeški organizem (zelo priporočajo kuro z medom), priporočajo pa tudi rmanov čaj in čaj poprove mete. Predlagam, da si prebereš in poskusiš, škodilo ti že ne bo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

ščitnica

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 21 okt 2003, 14:58

Za spodujanje ščitnice pomagajo sledeče rastline: zdravilni ognjič, bela omela, pelin, rman, tavžentroža ozkolistni trpotec
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

žleza ščitnica

OdgovorNapisal/-a t0009879 » 03 dec 2005, 11:02

žleza ščitnica se ne more zdraviti s čajčki.zdravi se lahko z dijeto.škrobnata hrana,ki je toplotno obdelana v prebavilih zavre in se spremeni v ocetno kislino in druge stranske produkte,naprimer alkohol.eden od stranskih učinkov ocetne kisline je,da telesu jemlje fosfor in stimulira žlezo ščitnico.pri pomankanju fosforja se poslabša delovanje nadledvic.tako pride do napačnega delovanja obeh pomembnih
žlez,žleze ščitnice in nadledvic. :shock:
t0009879
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 sep 2005, 08:30

OdgovorNapisal/-a davidoff » 03 dec 2005, 18:34

Predpisanega zdravljenja nikakor nebi smeli zamenjati samo s rastlinskim... O tem se raje posvetujte z zdravnikom.
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost