Krvavi mlečnik

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 26 avg 2005, 19:31

Pozdravljeni

Mene zanima kje dobiti krvavi mlečnik (oz. njegova semen) in kako ga razmnoževati (baje da zelo pomaga pri odstranjevanju bradavic)

LPM
Marsumioon
 

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a muha » 27 avg 2005, 10:30

Malo se oglej okrog sebe - ob robu kakšnih starih vrtov, okrog starih (lahko tudi zapuščenih) hiš... Rastlino izpuliš in presadiš. Se zelo rada prime, tudi če je skoraj brez korenin.
Če ne boš nič našel, mi na zasebna sporočila napiši naslov, Ti pošljem semena. Ko ga enkrat imaš, se zaseje sam in imaš samo še veliko dela s pletjem. Najraje raste v polsenci, okrog kompostov, grmičkov itd.
To glede bradavic PA RES DRŽI. Samo potrpežljivo maži kak mesec ali dva po dvakrat na teden, kar naenkrat izginejo.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Evelyna » 25 nov 2005, 16:10

Ali s krvavega mlečnika lahko naredim kakšno tinkturo ali kaj podobnega za bradavice? Meni so se pojavile sedaj, ampak pozimi bolj težko najdeš kakšno rastlinco;)
Evelyna
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 maj 2005, 10:35

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a muha » 25 nov 2005, 21:45

Za tinkturo ne vem, dobiš pa uporabne rastlinice tudi pod snegom, če veš kje rastejo. Ali pa eno izkoplješ, jo daš v lonček in imaš nekje bolj na hladnem. Je pozimi na izgled bolj "vodena" in domnevam da tudi malce manj učinkovita :?:

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 26 nov 2005, 18:25

Če bi ga sedaj izkopala iz snega. Mislim, da ne bo najboljše in ne bo odstranil bradavic. Za odstranjevanje bradavic je dober tudi mleček od regrata, vendar moramo večkrat mazati bradavico. Bradavice zelo učinkovito odstranjuje tudi sok iz figovih listov.
LP
Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Evelyna » 02 dec 2005, 19:42

Se pravi: moram počakat na pomlad! ;)
Evelyna
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 maj 2005, 10:35

OdgovorNapisal/-a t0009879 » 03 dec 2005, 10:10

krvavi mleček raste na apnenih tleh naj raje v kakšnih starih škarpah. z njegovim sokom se mažejo zgornje veke, baje pomaga pri otrujenosti oči.
proti bradavicam ne pomaga.bradavice so posledica zapacanosti čistilnih organov v telesu. :roll:
t0009879
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 sep 2005, 08:30

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 03 dec 2005, 10:41

Hojla!
Pomaga, pomaga pri bradavicah, samo moraš biti vztrajen. Vsako domače zdravilo pomaga na daljši rok ne takoj. Tudi tablete, ki jih predpiše zdravnik, večinoma ne pomagajo takoj.
Pa gremo še k krvavemu mlečniku. Če si mažemo veke (zelo previdno, ker povzroči hudo vnetje, če pride v oko), pomaga za vid. Rahlo izboljšuje vid. Pa še enkrat zelo previdno!!!
Za utrujene oči je dosti boljša smetlika, kot obkladek ali za izpiranje vnetih oči.
Notranje pomaga pri želodčnih težavah, blaži želodčne bolečine. V manjših odmerkih, ker je v večjih strupen.
Zaužitje večjih količin krvavega mlečnika povzroča krče, drisko, ohromelost, možna je tudi smrt.
Vsebuje helidonin ki je narkotik, heletrin pa srčni strup.
Če krvavi mlečnik nastavimo na olivno olje ali alkohol rahlo blaži težave pri luskavici.
Lep pozdrav.
Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a t0009879 » 03 dec 2005, 11:33

"moje mnenje",čajčki razno razni tabletki na dalši rok ne pomagajo,ker se pri toplotni obdelavi spremenijo iz organskih v anorganske,ki pa so za telo težko ali pa sploh ne prebavljivi.pri čajčkih pomaga prekuhana voda,ki izloči neorganski kalcij."moje mnenje"
t0009879
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 sep 2005, 08:30

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a muha » 03 dec 2005, 20:50

Se pridružujem Borutu. Krvavi mlečnik definitivno odstranjuje bradavice. Sem se sama prepričala pri meni pri par dokaj starih bradavicah na roki, in tudi takih, ki se naredijo v "zrelih" letih. Pomagal je tudi možu in sosedu. Pa smo mazali komaj dva do trikrat na teden, kake dva meseca in kar naenkrat opazili, da so izginile :lol: in se niso več ponovile.

Ne trdim, da se z domačimi zdravili da vse popraviti, prav pa je, da ohranimo stara znanja in na ta način pomagamo sebi in ne obremenjujemo zdravstva tam, kjer ni treba.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 28 mar 2006, 22:04

Sedaj prihaja čas za krvavi mlečnik. Že raste. Še malo pa bo cvetel. Takrat je najboljši in ima tudi največ soka. Obilo uspehov pri nabiranju in cejenju.
Crga
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tamika » 29 mar 2006, 08:02

Ta rastlina je tudi meni pomagala pred leti. Imela sem veliko bradavic, namazala sem si samo 2 in še to samo ene trikrat, kar na enkrat pa so mi vse izginile. Od takrat se mi ni naredila nobena več.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a lichtzeug » 27 jul 2010, 09:14

Tudi sam sem mlečnik upoabljal pri bradavici, a ni pomagalo. Kolikor je meni znano, pomaga le določenim osebam, saj učinek variira - ni enak pri vseh ljudeh. Sam krvavi mlečnik tudi sušim in ga uporabljam v čajnih mešanicah, po nasvetu babice. Še kdo drug ''pije'' to zel?
Ko gre človek navzdol, ga vsi porivajo.
lichtzeug
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 jul 2010, 18:37
Kraj: Jutranje

Re: Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a zdravkozdrav » 28 jan 2013, 17:17

Meni krvavi mlečnik ni nikoli pomagal. Prav tako ne figov mlečen in ne zamrzovanje z izrezovanjem. Najbrž je bila okužba precej obsežna, ker bradavice povzročajo človeški papiloma virusi. Prav tako so bradavice precej kužne, saj se lahko prenašajo s stikom kože in celo brisačami. Tudi med gentialnimi in običajnimi ni razlike, le po mestu nastanka, saj se lahko s prstov na roki lahko prenesejo na genitalije in obratno.

Meni je pomagala rastlina, ki bi jo rad identificiral, saj je nimam več. Raste kot plevel, tudi na skalah, ne mara visoke trave. Je majhna od 0,5 do le 2 ali 3 cm visoka, zelene barve. Zgleda kot majhno drevesce, ima steblo in iz njega nekoliko mesnate iglice.

Moj stari ded ji je pravil bradavičnik, čeprav to ni, saj kličejo bradavičnik prav krkvavi mlečnik. Se komu sanja, kaj za ena rastlina je to? Rad bi jo identificiral!

Jaz sem roko namakal v topli slani vodi pribl. pol ure in nato stisnil nekaj teh rastlinic med dvema žlicama. Sok, ki je pritekel, pa nanaesel na razmočeno bradavico, ki je bila pred tem že dvakrat zamrznjena in vnovič na veliko razraščena. Po le nekaj dneh takšnih tretmajev je izginila in se ni nikoli več pojavila.

Prebral sem še, da so v nemčiji razvili naravno zdravilo, ekstrakt, iz zelenega čaja. Dobi se ga samo na recept, ker ima seveda tudi stranske učinke (draži kožo, ipd.). Je pa precej učinkovito pri zunanjih bradavicah.
zdravkozdrav
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 jan 2013, 17:09

Re: Krvavi mlečnik

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 29 jan 2013, 09:33

Tvoj bradavičnik je lahko rastlina ostra homulica (Sedum acre). Po tvojem opisu mislim, da je to ta rastlina.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron