odganjanje mačk

Mali oglasi - ZAMENJAM - Seveda namenjeno le rastlinam.

Moderatorji: dusanh, izu

odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a aliti » 10 sep 2010, 12:19

Zamenjam sadike rastline ki z vonjem odganja mačke najraje za natreske, lahko pa tudi kaj drugega bolj ekzotične rastline ....
Uporabniški avatar
aliti
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 03 feb 2005, 09:34
Kraj: Brežice

Re: odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a mychi » 11 sep 2010, 07:31

Pozdravljen/a aliti,

Smem vprasat ali je skrivnost..kaksna rastlina je to in kje se jo da kupit in seveda ali res ucinkuje?
Pri nas imamo namrec problem okoli hise, ker je ogromno mack saj jih je ocetova teta futrala, zdaj, ko je umrla
pa se mi dajemo z njimi in je kar problem - oce jih sovrazi, mama je alergicna, jaz se jih pa bojim.

Hvala za odgovor in lp.
mychi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 05 avg 2010, 11:59

Re: odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a aliti » 10 dec 2010, 11:11

Se opravičujem za zamudo, sem bil službeno v tujini. Rastline ne poznam po imenu. Dobil (kupil) sem jo od ene članice tega foruma. Ima zelo močen vonj, ni zahtevna za vzgojo, zraste v manjši grmiček in ima modre cvetove. Da se jo enostavno razmnožit z podtaknjenci. Pri nas jo imamo na nekaj mestih na vrtu in imam občutek da pomaga, mačke več ne hodijo na vrt. Rastlina ne prezimi in jo imam trenitno v garaži. Res pa je, da imam rastlino šele eno leto.
Uporabniški avatar
aliti
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 03 feb 2005, 09:34
Kraj: Brežice

Re: odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a arena » 19 dec 2010, 17:53

V trgovina s kmetijskimi izdelki se dobi tudi sprej s katerim pošpricš okoli hiše in vrta. Mačkam zelo smrdi.
arena
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 11 avg 2005, 22:19
Kraj: Most na Soči

Re: odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a geocalyx » 23 dec 2010, 18:19

Če smem pripomnit...ta rožica (ugibam: gre za Plectranthus x caninus, pasji moljevec, včasih prodajan kot Coleus canina) deluje le, če je bila mucka prej izpostavljena neprijetni izkušnji s psom. Moj Muki se je namreč pošteno drgnil obnjo, kadarkoli je le dobil priložnost...sicer je pa simpatična in trpežna sočnica, če vas le ne moti, da občasno diši po kužkih. ;)
geocalyx
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 03 apr 2008, 15:32

Re: odganjanje mačk

OdgovorNapisal/-a nadina » 30 dec 2010, 19:05

mychi je napisal/-a:Pozdravljen/a aliti,

Smem vprasat ali je skrivnost..kaksna rastlina je to in kje se jo da kupit in seveda ali res ucinkuje?
Pri nas imamo namrec problem okoli hise, ker je ogromno mack saj jih je ocetova teta futrala, zdaj, ko je umrla
pa se mi dajemo z njimi in je kar problem - oce jih sovrazi, mama je alergicna, jaz se jih pa bojim.

Hvala za odgovor in lp.


Mychi, raje nahranite uboge revice, pa sterilizirajte in kastrirajte jih (pomagajo društva, da ni predrago!) in imeli boste okrog sebe lepe, prijazne, navihane, hvaležne... kosmatince, ki se jih ni treba bati (je pa priporočljivo, da je obratno!)!
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola


Vrni se na Zamenjam

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov