Vanilija, kava in cimet - v obiju

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Vanilija, kava in cimet - v obiju

OdgovorNapisal/-a FURBI » 05 dec 2009, 15:21

Nočem delati reklame, a vem, koliko sem se jaz trudil, da dobim te rastline, danes sem jih pa videl v Obiju, jih imajo. Cimet in Kavo po 5,5, vanilijo po 6,5 eura. Vanilije sicer niso najlepše, a bolje kot nič. Samo dajem v vednost rastlinoljubcem. Pa lep pozdrav!!
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

OdgovorNapisal/-a tinko » 08 dec 2009, 20:22

Bil sem v Kopru, videl staro zalogo kavovcev, o vaniliji in cimetu se jim ne sanja. Pregledal sem vse rastline, a nisem našel. Sporoči, v katerem kraju si obiskal trgovino in jih videl.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » 09 dec 2009, 13:39

Tinko
Jaz sem v cimet in vanilijo dobil v Kopru v ponedeljek zvečer. Jaz ga tudi nisem našel in mi je do rastlinic pomagala gospa, ki zavija rože na pultu pri izstopu v zunanji vrt. Cimetov je bilo še 5 in vanilij tudi nekaj takega.

L.p.
Dinksi
dinksi
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 27 jan 2008, 11:41
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a tinko » 10 dec 2009, 01:16

Kavo in vanilijo poznam, ker jo imam. Res sem vprašal, a nisem imel sreče z odgovorom. Rekla mi je le, da dobijo rastline pod MIX in da ne ve. Bom poskušal ponovno, ker mi gre, da dobim cimet.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a orhy » 10 dec 2009, 10:56

tinko je napisal/-a:Kavo in vanilijo poznam, ker jo imam. Res sem vprašal, a nisem imel sreče z odgovorom. Rekla mi je le, da dobijo rastline pod MIX in da ne ve. Bom poskušal ponovno, ker mi gre, da dobim cimet.

Tinko vrzi še eno oko malo dalj, če bo mogoče še kakšna sadika.
lp :)
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a FURBI » 10 dec 2009, 15:13

RES SEM BIL V KOPRU, SO PA DESNO KO PRIDEŠ NA ODDELEK RASTLIN, NA PALETI NA TLEH. KO STOPIŠ ČEZ VRATA NA ODDELEK Z ROŽAMI. TOREJ NE MED VEČINO ROŽ NA LEVI, AMPAK DESNO, POLEG UMETNIH ROŽ. UPAM DA SO ŠE.
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

OdgovorNapisal/-a nadina » 10 dec 2009, 18:23

FURBI je napisal/-a:RES SEM BIL V KOPRU, SO PA DESNO KO PRIDEŠ NA ODDELEK RASTLIN, NA PALETI NA TLEH. KO STOPIŠ ČEZ VRATA NA ODDELEK Z ROŽAMI. TOREJ NE MED VEČINO ROŽ NA LEVI, AMPAK DESNO, POLEG UMETNIH ROŽ. UPAM DA SO ŠE.


Tinko, prosim, vzemi en cimet še zame :roll: ?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a tinko » 10 dec 2009, 19:37

Prepozno prebral današnje prispevke. Danes sem ponovno vprašal. Tam, kjer so, jih ne vidiš, ker so zakrite z božičnimi zvezdami, poleg tega imajo kavovce na dveh mestih. Še najbolj zakrit je cimet. Nadina, pot pod noge in v nabavo.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a FURBI » 10 dec 2009, 19:45

pa si ga dobil potem??
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

OdgovorNapisal/-a tinko » 10 dec 2009, 23:40

Dobil. Kupil sem še eno vanilijo, ker mi potaknjenec od iste firme hira. Druga vanilija raste. Podarila mi jo je Stara postaja.
Presenetila pa me je oblika rasti cimetovca, saj so nas še učili, da je to skorja dreves in tanjša ko je, dražja in kvalitetnejša je.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a tinko » 11 dec 2009, 04:21

Orhy, se opravičujem. Tudi tvoje sporočilo sem spregledal, ker nisem gledal prispevkov toliko nazaj. Sporoči, če si zainteresirana, pa bom šel pogledat. Bile so 4 sadike. In ker jih tako "skrivajo", so verjetno še.
In še vedno ne vem, kaj sem kupil. Cimetovec je drevo z listi, ki so podobni drobnolistnemu fikusu ali lovorju. To pa je podobno lončnici. Okus lista je sicer podoben cimetu, a listi izraščajo iz zemlje in so suličasti. Še najbolj podobno mini kali.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a nadina » 11 dec 2009, 09:37

tinko je napisal/-a:Prepozno prebral današnje prispevke. Danes sem ponovno vprašal. Tam, kjer so, jih ne vidiš, ker so zakrite z božičnimi zvezdami, poleg tega imajo kavovce na dveh mestih. Še najbolj zakrit je cimet. Nadina, pot pod noge in v nabavo.


Oj, hvala vseeno, sem mislila, da te bom ujela še preden greš v Obi!
Saj te ne bi prosila, če bi jaz utegnila iti, tako pa žal...
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a tinko » 11 dec 2009, 15:26

Ugotavljam, da tole ni cimet. Zavajajoča je etiketa, kjer je narisana skorja cimetovca. Rastlina okus po cimetu in so jo uporabljali 3000 let pred Kristusom kot dodatek hrani in pijačam. Nekaj podobnega, kot je meta - citronska, čokoladna, poprova...
Tole je še najbolj podobno nadzemnemu delu rastline ingverja. Kdor želi vedeti, kaj to je, naj odtipka AMOMUM in mu bo jasno, da ne gre za drevo cimetovca.
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Začimbne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron