Sundaville Red

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Sundaville Red

OdgovorNapisal/-a Dragica Pufič » 03 okt 2010, 11:48

Julija sem za balkon nabavila Sundaville Red, sedaj pa ko so temparature občuno nižje, sem jo dala v dnevno sobo. Zanima me, kako jo moram sedaj negovat oz. če jo moram porezat?
Hvala za odgovor,
l.p. Dragica
Uporabniški avatar
Dragica Pufič
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 okt 2010, 11:22

Re: Sundaville Red

OdgovorNapisal/-a barbika » 04 okt 2010, 12:51

Rdeče cvetoča dipladenija iz serije sundaville je rastlina tropskega sveta, zato potrebuje visoko temperaturo. Nerkateri avtorji navajajo da ne vzdrži 10 stopinj temperature. To je čisto res, le povedati je potrebno, da če hočeŠ uživati v njeni lepoti, jo prezimi na toplem mestu. Tudi ven na prosto jo lahko prenesemo šele po ledenih možeh, ko tudi praktično mine nevarnost pozebe.
Za zalivanje se uporablja samo mehka voda, ki mora biti ogreta na sobno temperaturo.
Spomladi po presaditvi jo malo obrežemo, da dobimo bolj kompaktne rastline.
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04

Re: Sundaville Red

OdgovorNapisal/-a FURBI » 08 okt 2010, 08:24

Jaz sem jo imel lani zunaj, pa je vse do 0 stopinj lepo cvetela, potem jo je slana šele oparila. Upam da imaš dokaj vlažen zrak v dnevni, ker če je centralno ogrevanje, ne vem kako bo vplivalo nanjo-verjetno se bojo sušile konice listov.
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

Re: Sundaville Red

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 08 okt 2010, 09:11

Dipladenije (saj gre zanje?) imam tretje leto. Prvo zimo sem jih dala v hladnejši prostor (okrog 10 st.) in občasno zalila. Veliko mladih poganjkov se je posušilo, tudi listje je odpadlo. Sicer so potem lepo pognale.
Lani sem jih prezimila v predsobi na oknu nad radiatorjem. Tega res odpremo le v najhujši zimi. Zalilvala sem občasno, toliko, da se ni zemlja izsušila. Dobro so prestale, le kakšen mlad poganjek, ki še ni razvil listkov, je bil suh. Čez leto jih imam na zunanji polici na sončni legi, le zjutraj je nekaj časa delna senca. Lepo so pognale, cvetijo še vedno. Kmalu bodo morale na toplo.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

Re: Sundaville Red

OdgovorNapisal/-a jgas » 01 nov 2010, 14:23

Kako pa je s svetlobo? Potrebuje rastlina ob prezimovanju poleg toplote tudi svetlobo ali je lahko na bolj mračnem mestu? Pa vlažen zrak potrebuje? Če je v prostoru centralna, bo dovolj občasno škropljenje?
jgas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 nov 2010, 14:08


Vrni se na Vzpenjalke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron