Modra vrtnica

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Modra vrtnica

OdgovorNapisal/-a Nikae » 26 maj 2007, 22:23

Pozdravljeni!

Nekje na internetu sem zasledila, da so naredili modro vrtnico (pa ne tako kot smo jo v osnovi šoli delali, ko smo jih dali v tuš), ampak čisto pravo rastilno.

Zanima me, če morda veste, če bi se kje dalo najti to vrsto, ampak tako kot celo rastilno, ne samo cvet, ker bi jo rada uporabila kot darilo.


Če morda veste, kje bi jo lahko kupila, bila full hvaležna :)


lp, nika
Nikae
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 maj 2007, 22:18
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasok » 27 maj 2007, 11:06

oj jaz poznam tiste si so čisto nežno modre skoraj popolnoma bele imajo neke modre pege, da pa so naredili čisto modro? tega pa še nisem zasledil!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a bambi » 27 maj 2007, 11:57

Modrih pa res še nisem videla, kje se pa da videt in/ali kupit te nežno modre, sasok?
bambi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 apr 2006, 09:05
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nikae » 28 maj 2007, 15:10

sasok je napisal/-a:oj jaz poznam tiste si so čisto nežno modre skoraj popolnoma bele imajo neke modre pege, da pa so naredili čisto modro? tega pa še nisem zasledil!


ma jaz sem zadnjic brala da so vzgojili modro vrtnico. sicer se ne spomnem kje sem jaz to prebrala, vem pa da je bilo na internetu. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_rose
http://forums.hypography.com/general-science-news/2172-first-blue-rose.html


tudi taka bela z modrimi pegami bi mi prišla prav, kje pa se jo da dobit?
Nikae
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 maj 2007, 22:18
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasok » 28 maj 2007, 19:35

joj :oops: to pa nebi vedel kje bi se jih dalo kupit te s pegami bile so 1x predstavljene v oddaji na vrtu!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a tinko » 28 maj 2007, 19:51

Končno so jo vzgojili, čeprav so vnesli tuje gene. Pred 40. leti smo igrali pravljično igro MODRA VRTNICA ZA PRINCESKO, sedaj se pravljice udejanjajo. Na vrsti je ČRNI TULIPAN. Mene pa zanimajo vaši vtisi in komentarji ob tako vzgojenih rastlinah. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a bambi » 29 maj 2007, 09:56

A ni črni tulipan tut že?
bambi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 apr 2006, 09:05
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 29 maj 2007, 10:59

meni tkšno igranje z genetsko sestavo rastlin ali pa živali ni prav nič všeč. nihče namreč še ne razume genetike popolnoma, geni niso popolnoma raziskani niti pri človeku pa se že igrajo drugje. potem pa nastanejo razne bolezni in strupi. nič nimam proti križanju vrst in cepljenju. vse to je popolnoma naravno. dobro, cepljenje ne tako, a če rastlini niso kompatibilni potem gostitelj zavrne cepič. medtem ko križanje preko opraševanja za moje pojne ni vprašljivo, saj lahko (in v velikih primerih tudi že je) do tega pride tudi po popolnoma naravni poti brez človeškega posredovanja.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a tejča » 29 maj 2007, 12:08

veliko možnost pa je da rastline pa naravni poti mutirajo, brez pomoči človeka.
pač pomembna je selekcija... izbiranje in pozornost...
sej na tak način so dobili zelo veliko rastlin... sta si čisto podobne, imata pa eno majhno razliko pa sta dve različni sorti
Nisi sam na tem svetu!!
tejča
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 28 jan 2007, 15:37
Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a tinko » 29 maj 2007, 12:14

Ne gre za mutacijo, ampak uničenje genov za barvo in dodajanje genov modrih irisov. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a Nikae » 29 maj 2007, 12:41

sicer jaz osebno se ne strinjam s tem, da so preko genetike spremenili barvo rože...že prek fotografije mi je modra vrtnica čudna, pa nekako se mi ne sklada z podobo, ki jo imam jaz o vrtnicah.

vendar, so ljudje, ki jim je taka vrtnica všeč in zakaj jim je ne podarit, če se jo le kje dobi...
Nikae
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 maj 2007, 22:18
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasok » 30 maj 2007, 14:26

hmm ja genetika! ja dokler je še vse v mejah normale, mislim da je še sprejemljivo! ne vem zakaj nekateri pravijo da se z genetiko človek igra Boga! mogoče pa bo to kdaj koristilo nihče ne ve! nasplošno pa sem jaz za in sem nekaj časa tudi sam želel študirati genetiko :o
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov