Lepi slak

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Lepi slak

OdgovorNapisal/-a Tiaja » 22 maj 2008, 14:10

Zanima me, če ima kdo posajen lepi slak? Jaz sem ga sejala, zdaj je pa čas,da ga prepikiram. Me zanima, koliko sadikic bi dala v lonec premera 25? In - za oporo - kaj mu dam? Kakšno mrežo,palico?

Hvala za odgovore.
Tiaja
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 okt 2006, 17:53

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 22 maj 2008, 15:47

Zdravo, Tanja!
Jaz bi v tako velik lonec posadila le eno rastlino. Dodaj visoko in zelooo široko oporo levo in desno od lonca ( dobra bi bila na primer lesena ali bambusna mreža, ki jo lahko kupiš), saj bo ena rastlina pognala več dolgih poganjkov. Napelji jih po mreži gor, ter levo in desno. Če boš imela premalo oporo, se bodo poganjki začeli vse bolj medsebojno povezovati in cvetovi ne bodo prišli dovolj do izraza (prekriti bodo z zelenjem, ali pa znotraj šopa poganjkov sploh ne bodo zacveteli). Ne postavi ga na mesto, kjer je sončna pripeka, ker le-te ne prenaša najbolje.
Lepo se imej!
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a izu » 22 maj 2008, 17:49

Hej!

Kako dolge poganjke pa ima? In kdaj cveti in naredi cvetove?

Lp
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 22 maj 2008, 18:30

Lepi slak ima (moja izkušnja) med 2 do 4 m dolge poganjke. Zacveti kmalu po presaditvi na stalno mesto. Najlepše pa cveti ob jutrih, ko je rastlina najbolj sveža in sicer čez celo poletje. Če ima dovolj dobre zemlje in ne trpi suše, raste zelo hitro. Meni je lani rasel po žični ograji in mi je ušel izpod nadzora. Poganjki so se medsebojno tako prepletli, da sem ga jeseni morala precej časa po koščkih rezati z ograje. Torej je treba poganjke pravočasno usmerjati po opori. Tudi letos sem enega posadila. Sedaj je velik cca 15cm, se že razrašča in vzpenja po opori. Tudi dva cvetova je že imel. Cvet je kratkotrajen, vendar jih bo še veliko.
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 22 maj 2008, 18:49

Pa še ena zasaditev lepega slaka od lani. V velikem PVC loncu so rasle tri rastline in bile po špagah napeljane do zgornjega balkona. Ni se najbolj obneslo, ker gre za južno stran in je bilo za slak čez poletje prevroče. Ob jutrih je bil lepo svež, ob dnevni pripeki pa so se listi običajno povesili, kot da bi bili premalo zaliti. Zaradi tega se hitro rado zgodi, da ga po nepotrebnem zalijemo preveč. Letos se proti balkonu vzpenjajo pasijonke.
Slika
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • slak
    Napisal/-a marjetica » 05 apr 2004, 09:07
    1 Odgovori
    4390 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pia Poglej zadnji prispevek
    04 maj 2004, 11:52
  • slak
    Napisal/-a roky12345 » 21 feb 2008, 00:21
    3 Odgovori
    12726 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a roky12345 Poglej zadnji prispevek
    21 feb 2008, 00:51
  • okrasni slak
    Napisal/-a alma » 20 apr 2006, 13:50
    5 Odgovori
    7221 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a rok.k Poglej zadnji prispevek
    01 avg 2006, 17:53

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron