ŽABICE

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

ŽABICE

OdgovorNapisal/-a Perunika » 05 avg 2005, 11:51

Pozdravljeni. Jaz sem čist frišna na tem forumu. A morda kdo ve kako se znebiti žabic v ribniku. Vsak dan jih imam več nisem pa ravno oboževalka te dvoživke. Morda obstaja kakšna rastlina ki bi jo dala v ribnik da bi jih odgnala. Kdor ve naj prosim napiše.
Lidija
Perunika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 maj 2005, 10:33
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ursika » 05 avg 2005, 12:42

Jaz bi pa bila vesela prebivalcev v ribniku. Če so rjave-kakšne krastače ali urhi, potem res niso najlepše, če pa so zelene pa prav gotovo lepo popestrijo naravni izgled ribnika. Jaz bi jih pustila.
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a burbonka » 05 avg 2005, 14:21

Tudi jaz bi jih pustila. Sicer niso višek lepote, kar je ustvarila narava, so pa neškodljive.
Če bi imela ribnik (ali ko ga pač bom imela - je v načrtu) bi bila vesela vseh prebivalcev v ribniku - razen roja komarjev seveda!

lp,
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 05 avg 2005, 15:49

Žabe so pomemben del prehranjevalne verige v ribnikih .
Izločiti jih samo zaradi tega ker so nekomu neokusne je zelo naivno.

Treba si je vzeti čas in jih opazovati , mogoče ti postanejo celo zanimive.

Iz osebnih izkušen ti povem , da imamo 15m3 ribnik že 3 leto in v njem je poleg ostalih rastlin in živali tudi nekaj žab . Njihova populacija pa ostalja nespremenjena .
Nekaj mladih potomcev pojedo ribe , nekaj ličinke kačjih pastirjev in stvar se uredi sama.

Ribnik brez žabe je kot torta brez smetane.

lp

Andrej
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a izu » 05 avg 2005, 15:56

Meni tudi žabice niso neprjetne!So zanimiva bitja kot vsa druga!Prosil bi te da jih pustiš saj se jih boste navadili!!
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

Re: :)

OdgovorNapisal/-a nada45 » 07 avg 2005, 16:39

Haj! Tudi mi smo imeli sedem žabic, pa sva jih z možem odnesla v bližnji ribnik, sedaj pa mi je žal, saj se okoli mojega malega ribnika podijo roji komarjev in vseh ostalih žuželk. Mislim, da je boljše, da jih kar pustiš. Jaz sem že bila na terenu, da si prinesem vsaj dve novi žabici in da ostanejo v mojem malem ribniku. Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a Perunika » 08 avg 2005, 09:40

Sedaj ste me pa kar malo napadli. Saj nebi imela nič proti če bi bile dve ali tri ampak žabic je res zelo veliko. Ribnik je kar velik in je zraven potoka tako da upam, da se jih bo nekaj preselilo, čeprav dvomim ker je potok zelo hladen. Torej drugega načina kot da jih polovim in preselim pa ni.
Lidija
Perunika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 maj 2005, 10:33
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Vodne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost