Ureditev ribnika

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Ureditev ribnika

OdgovorNapisal/-a Gujzer » 22 maj 2008, 15:21

pozdrav.

Imam ribnik narejen iz folije in v njem že uspev 5 lokvanjev. Rastejo lepo iz globine 2m in tudi manj. Zaenkrat mi zraven še živijo 3 postrvi.

Rad pa bi še dodal kej vodnih rastlin in še kakšnega krapovca. A se da to kje v bližini Krškega dobiti za razumno ceno, ker 50€ za ribo ne mislim dat. Ne poznam pa nobenga ki bi mi lahko kaj dal.
Gujzer
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 jul 2006, 16:15

OdgovorNapisal/-a LHASA » 23 maj 2008, 13:43

Pozdrav,

Ker sem iz kk, bi ti lahko dala zlate ribice, ampak s krapom, mislim, da se ne ujemajo, ne? Z rastlinjem pa je takole: v Kostanjevici v kanalu zraven samostana je več vodnih rastlinc, hitro rastočih, sicer enostavnih, ampak zelo lepe za zakritje ribnika. Rogusi so kjerkoli - robnik na Vidmu in še kje. V Pešecah na ribniku pa lahko odščipneš rumene irise. Lahko ti dam par vrst trav za okoli ribnika; za konkretno, pa kontaktiraj na ZS.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

ureditev ribnika

OdgovorNapisal/-a trajnice » 29 jan 2009, 17:53

Veliko močvirskih in vodnih rastlin si res lahko naberemo v naravi, vendar vsakemu to ni tako enostavno. Tudi z izmenjavami na forumu rešimo marsikateri problem.
Marsikomu pa je bolj enostavno včasih kaj tudi kupiti, zlasti tisto, kar ne raste za prvim vogalom.
Dobro je ob sajenju rastlin v ribnik ali ob njegov rob tudi rastline poznati in o njih vedeti, kaj potrebujejo za svoje normalno življenje in kako se bodo v ribniku obnašale.
Zato marsikdo ob zasajanju ribnika poišče sadike in podatke o njih tam, kjer jih tudi gojijo in razmnožujejo. Sploh pa še, če Vam jih pošljejo na dom!

Lahko jih spoznate v sliki in s podatki o njih na www.trajnice.com

Jožica
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje


Vrni se na Vodne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov