Trava ali Treneague ali dihondri??

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Trava ali Treneague ali dihondri??

OdgovorNapisal/-a LHASA » 23 sep 2007, 16:03

Prijatelj mi je svetoval, naj zasadim nek del na vrtu z treneague. Ko sem gledala za tem na netu, sem odkrila, da je to neka rastlina, podobna kamilici in prišla naprej do nekega linka kjer omenjajo namesto tega - rastlino/travo?? dihondri. Pojma nimam kako izgleda, kako raste in če ima kdo kakšen nasvet, bom zelo vesela.
No, gre pa za slednje. Na vrtu bom zasadila del z različnimi zimzelenimi grmovnicami, do njih pa bi želela zasaditi neke rastline, da bi jih ne bi bilo potrebno kositi, ker je teren strm. Če ima kdo idejo v oviru tega, se zahvaljujem.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 24 sep 2007, 12:08

Če ne želiš kositi,se ti bo dobro obnesla preproga iz kakšnih začimbnic,ponavadi se v te namene uporablja kar plazeča materina dušica s travnikov.Lahko pa tudi kupljeni timijan z okroglimi listki.Prijatelj je najbrž omenjal rimsko kamilico (Chamaemelum nobile) ,ki je podobna naši kamilici,le da je plazeče rasti in diši po jabolkih.Pri nas je še nisem zasledila.Dihondra pa pozebe pri -2,tko da je primerna le za primorsko,pa še to ni garancija,ker zna tudi tam biti kaj mraza...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Vodne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov