Razmnoževanje lokvanjev

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Razmnoževanje lokvanjev

OdgovorNapisal/-a denis4 » 22 maj 2005, 16:28

Nekje sem prebral da se lokvanje lahko razmnožuje tudi tako da list ki plava na vodi odrežemo in ga pustimo da plava dalje, kasneje pa iz peclja, ki je ostal še na listu nekje 10cm požene korenike.

Je to res??
denis4
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 maj 2005, 15:36
Kraj: Nova Gorica

Re: Razmnoževanje lokvanjev

OdgovorNapisal/-a robi » 22 maj 2005, 16:33

denis4 je napisal/-a:Nekje sem prebral da se lokvanje lahko razmnožuje tudi tako da list ki plava na vodi odrežemo in ga pustimo da plava dalje, kasneje pa iz peclja, ki je ostal še na listu nekje 10cm požene korenike.

Je to res??


Mislim da to ni res

sej nekatere sorte se hirto razmnožijejo, tako da jih imaš kmalu preveč
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

lokvanji

OdgovorNapisal/-a nada45 » 23 maj 2005, 22:53

Haj! Robi, prav imaš. Lokvanji se razmnožujejo s korenino, ki jo delimo. Rastejo zelo hitro. Jaz imam beli lokvanj, ki ima približno 25 cm dolgo korenino. Razmnožiš ga tako, da vsak del, kjer poženejo poganjki za liste, nekaj cm vstran, korenino odrežeš oz. odsekaš. Korenine so zelo debele in včasih moraš uporabiti tudi kaj večjega kot nož. Lahko pa ga tudi pustiš, da je korenina velika oz. dolga. Moj beli lokvanj ima že dva poganjka za cvet, ki bosta v kratkem zacvetela. Roza in rdeči pa še poganjata samo liste.
Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

lokvanji

OdgovorNapisal/-a nada45 » 30 maj 2005, 08:15

Haj! Vidim, da ste ali na počitnicah ali pa zelo zaposleni v svojih kotičkih, ker ste redko na forumu. Tudi jaz imam veliko dela, vendar vsak dan pregledam forum.
Moji lokvanji so zacveteli, bučke rastejo, prav tako aronija in vse ostalo. Čez nekaj dni bomo jedli že domači krompir.
Lokvanji rastejo zelo hitro in poganjajo cvet za cvetom, jaz pa jih dnevno kontroliram in se mi zdi, da vidim kako rastejo. :D :lol: :D .
Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko


Vrni se na Vodne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov