ph vode v ribniku

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

ph vode v ribniku

OdgovorNapisal/-a pepelka » 05 jul 2004, 17:57

imam ph 8-8,5, se mi zdi da je voda prekisla. kako znižat ph vrednost?
pepelka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 25 apr 2004, 19:12

OdgovorNapisal/-a bostjan » 05 jul 2004, 20:58

Prekisla ? pri pH = 7 je nevtralna, pod pH 7 pa kislost narašča, nad pH 7 proti 14 pa narašča bazičnost.

Če ne boš gojila kakšnih posebno "eksotičnih" in občutljivih rib pH ne bi nič "popravljal". Dobijo se kemikalije za akvariste. Bolj pomebno je, da se v ribniku vzpostavi "ravnovesje". Potem, tudi ne bo več problema z zeleno, kalno, ... vodo in podobno. Pomebne so podvodne rastline, t.i. oksigenatorji, ki pomagajo vzpostaviti ravnovesje v ribniku.


LP
Boštjan
bostjan
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 29 okt 2003, 16:45
Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a pepelka » 05 jul 2004, 21:34

jaz in kemija :oops:
sem mislila da je od 7 naprej kisla :oops:
imam oksigenatorje, samo sem se bala, da je voda preveč ok..bazična.... :o

voda je čista, notri je pa ena zlata ribica, dve žabice-majhne, komarji, včasih naš pes-ki obožuje vodo, kakšna mačka, ki poskuša ulovit ribico :wink:
pepelka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 25 apr 2004, 19:12

OdgovorNapisal/-a strobos » 24 jul 2004, 23:57

Bi se dal pH znižat z deževnico?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a Theo » 25 jul 2004, 02:32

:roll: Seveda ali pa z vodo iz kakega čistega izvira z nizkim Ph pa tudi z destilirano vodo (dražja varianta) :wink:
LP Teo.
Theo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 jun 2004, 22:13
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a strobos » 25 jul 2004, 13:35

Kakšne pH merilnike pa uporabljate? Jaz sem v Conradu gledal digitalne za 10kSIT, zraven pa pride še nekaj vrečk z neko raztopino še 5kSIT. Za koliko meritev pa je dovolj ena tista vrečkica? Kako pa je s tistimi, ko so neki pH lističi in je zraven skala-tabela?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a pepelka » 25 jul 2004, 15:42

jaz uporabljam sera ph test-stane prib.jurja, je pa za prib.100 testov
pepelka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 25 apr 2004, 19:12

OdgovorNapisal/-a strobos » 25 jul 2004, 20:17

Se da to dobiti v Tukanu? Kaj pa tisti testerji za nitrate in fosfate?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a pepelka » 26 jul 2004, 07:09

da vse to imajo v tukanu
pepelka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 25 apr 2004, 19:12

QuickStick

OdgovorNapisal/-a ttoman » 05 avg 2004, 07:27

Ojla.

OASE iz Nemčije ma letos novost - QuickStick. Papirnate palčke, ki jih pomočimo v vodo, potresemo in čez minuto dobimo vrednosti za Ph, karb. trdoto, skupno trdoto, nitrite in mislim da nitrate (za to zadnje nisem prepričan). Tukano tega še nima. Če bo to kdo kje videl, naj malce razširi.
Drugače ma pa ta isti proizvajalec tudi tester v škatlici z reagenti za merjenje Ph, skupno trdoto, karbonatno trdoto in NO2. Malo več je dela, ker je potrebno v testno vodo (5 ml) dodajati kapljice reagenta (oziroma žličko praška za NO2), vendar je pa zabavno 8). Kakor nisem maral kemije v šoli, se pri tem opravilu z ženo prav zabavava (dokler se ne pokažejo rezultati :wink: :D )

LP, Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a matic » 09 okt 2004, 18:46

Jaz imam v ribniku večje težave. Ph imam zelo visok-8.5. Še nikjer nisem našel podvodnih rastlin, zato imam do zdaj samo lokvanje in rogoz. Po napačnem nasvetu "profesionalca" sem ribe naselil že po 3 dneh. Tu sem naredil še eno napako-kupil sem jih v Tukanu. So polne bolezni in parazitov. Po kamnih rastejo sluzaste zelene alge. Voda niti ni tako motna. Filtra še nimam, imam pa dovolj močno črpalko-3500 l/h v 3000 kubikov velikem ribniku. Kaj naj naredim?
LP, MATIC
matic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 09 okt 2004, 18:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 10 okt 2004, 14:36

Pozdravljen Matic,

tvojim ribicam je treba čimprej pomagat drugače jih ne boš dolgo gledal. Po moje je najbolje da jih odstraniš iz ribnika in najprej pozdraviš. V kakšen plastičen sod (ki mora seveda biti čist) pripravi vodo, ki jo moraš , če jo boš natakal iz pipe prej pustiti najmanj 24 ur, da se izloči klor. Ribice daj v sod (lahko je tudi kakšna druga dovolj velika posoda) in dodaj zdravilo za bolezen, ki jo tvoje ribice pač imajo(po nasvet pojdi v kakšno trgovino za male živali, morda pa bo kakšen forumovec vedel katero zdravilo je najbolše, če mu boš bolezen res natančno opisal) šele ko bodo popolnoma zdrave jih daj nazaj v ribnik. Svetujem ti, da poloviš prav vse tudi tiste, ki trenutno ne kažejo znakov bolezni.
Kar se PH-ja tiče pa ti bo morda pomagalo trenutno deževje. Oksigeneratoskih rastlin ni sedaj nikjer več naprodaj tako, da boš moral počakati do pomladi.
Malce si preberi debato pod temo Manši ribnik tam smo o čistoti vode in rastlinah že veliko govorili.

LP

Tamara

P.S. Obvesti nas, če ti je uspelo :wink: :wink:
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Vodne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron