ciperus

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

ciperus

OdgovorNapisal/-a bojanb » 19 sep 2007, 17:52

kako naj posadim ciperus? ima nekaj korenin, steblo in liste. Kaj moram jaz sedaj z steblom in koreninami posaditi? Na kaki globini mora biti?

lp

bojanb
bojanb
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 avg 2007, 08:23
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a felidae » 19 sep 2007, 18:36

Mi smo ga imeli normalno posajenega kot ostale sobne rastline. Samo zalivali smo ga veliko, da je stalno stal v vodi.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 19 sep 2007, 21:21

posadiš tako globoko, da so korenine pod zemljo, stebla pa nad njo. centi gor al dol. važno je, da je glavnina korenin pod zemljo in da se stebla začnejo nekje tam, kjer se zemlja konča.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

LEP POZDRAV

OdgovorNapisal/-a BIBI » 24 sep 2007, 08:32

Kaj prav razumem? Tudi liste moram posaditi v zemljo, da samo steblo je zunaj? Videl sem že to rastlino, samo da se nisem nikoli poglabljal vanjo.

lp

bojanb
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 24 sep 2007, 11:02

ti imaš samo "marelo", ki ti je naredila korenine in iz te "marele" poganjajo nova stebla, ane? no in ta nova strebla na bodo nad zemljo, korenine pa pod njo. če kakšna ostane nad zemljo ni nobene škode. morda ti bo tale slikca kaj pomagala:

Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

oi

OdgovorNapisal/-a bojanb » 24 sep 2007, 11:28

hvala za odgovor in za sliko. upam da mi bo to uspelo tako kot je pri tebi na sliki. aja na kako globino jo pa lahko posadim? najbrž bolj v plitvino če se ne motim a ne?

eno bom imel kar notri posajeno za vsaki slučaj.

lp

bojanb
bojanb
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 avg 2007, 08:23
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 24 sep 2007, 13:00

jst imam na globini cca. 15cm. vendar nekako ni najbolj zadovoljen, ker sem ga od matične rastline kar direktno vtaknil v zemljo pod vodo. ker ima veliko sence je kar malo zamrl, vendar še vedno raste. če ima tvoj že kakšno steblo, ki je dovolj visoko, da kuka iz vode ne bi smelo biti bojazni. zdržal naj bi do -4°C, kar pomojem ne bo problem. pozimi bo sicer zagotovo pomrznil in umrl, vendar pričakujem, da bo spomladi na novo odgnal (tako se obnaša tudi v naravi). za letos z enim malo poeksperimentiraš nato pa naslednje leto od rastline, ki je v stanovanju narediš nove potaknjence. te lahko, če ti prosto rastoči v vodi pomrejo, skupaj z lončkom vsako leto daš v vodo in na zimo spraviš v prezimovalni prostor.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake


Vrni se na Vodne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost