Kukmaki so zrastli v kleti.

Diskusija o užitnih gobah.
Jurčki, Lisičke, Golobice, Kostanjevčki, Kukmak, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kukmaki so zrastli v kleti.

OdgovorNapisal/-a daneb » 08 avg 2009, 07:49

V kleti mi je letos pognalo nekaj kukmakov kar iz betona v steni.Slika
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a tinko » 09 avg 2009, 00:16

Nadaljuj s pridelavo. Očitno imaš več kot idealne pogoje. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a daneb » 09 avg 2009, 07:18

Še ena slika iz kleti
Slika
LP
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a tinko » 09 avg 2009, 22:37

Postajam vse bolj radoveden. Napiši, kdaj je bila klet narejena - betonirana in kakšno drenažo ste dali, da ste naselili trose.
Mislim, da si eden od srečnežev, ki mu uspeva pridelava brez muk in priprav.
Da sem jaz ta srečnež, bi naredil poličko, dodal sterilno zemljo, primerno za šampinjone, tale pridelek pustil v zemlji, da se zaseje in užival v pridelku, brez polžev in ostalih škodljivcev. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a daneb » 10 avg 2009, 05:16

tinko je napisal/-a:Postajam vse bolj radoveden. Napiši, kdaj je bila klet narejena - betonirana in kakšno drenažo ste dali, da ste naselili trose.
Mislim, da si eden od srečnežev, ki mu uspeva pridelava brez muk in priprav.
Da sem jaz ta srečnež, bi naredil poličko, dodal sterilno zemljo, primerno za šampinjone, tale pridelek pustil v zemlji, da se zaseje in užival v pridelku, brez polžev in ostalih škodljivcev. Alojz

Klet je bila narejena leta 1986 kot pomožna klet v izmeri 220 X 120 cm v peščenem terenu. Najprej sem samo izkop naredil v globino dveh metrov in zelo tanko steno zabetoniral z gramozom iz potoka ki pa je bolj rjave barve. Nato sem klet poglobil še za en meter in tega dela nisem nič betoniral sem pustil tako kot je. Trosi pa mislim, da so prišli od zunaj saj so pred več leti kakih deset metrov stran vsako jesen zrastli kukmaki, ki pa jih ni nihče nikoli pobiral saj nismo vedeli,da so užitni. Tam kjer so prej rastli je sedaj cesta (makadamska) in so se verjetno preselili z manj ugodnega mesta na bolj ugodno mesto. Z nasvetom, da bi naredil poličko z sterilno zemljo bi pa poizkusil samo ne vem kje bi tako zemljo dobil? :D
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a tinko » 11 avg 2009, 02:37

Kar dosti prispevkov je na temo gojenja šampinjonov. Malo preglej in se s kom poveži. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Užitne gobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron