Fargesia murielae - pozimi

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Fargesia murielae - pozimi

OdgovorNapisal/-a kluni » 13 dec 2008, 09:12

Spomladi sem na balkonu v glinen lonec posadil omenjeni bambus. Zanima pa me, kako naj z njim ravnam pozimi. Zaenkrat je ostal na balkonu nedotaknjen, t.j. da ganisem nič zaščitil ali drugače obvaroval pred mrazom, saj naj bi bil prezimen. (Glede na to, da sem doma v MB, je kaj malo verjetno, da bi bile stopinje močno v -.) Balkon ima sicer V do JV lego, tako da ob sončne vremenu žarkov en manjka.
Glede na to, da so listi precej porumeneli, me zanima, ali je prav, da sem ga pustil zunaj.
kluni
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 26 mar 2006, 10:17
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a sasok » 13 dec 2008, 16:03

Zdravo, prenesel naj bi -30°C tako da ne bo pozebel. Lahko pa mu posodo zaščitiš, npr da jo daš v škatlo in ob robove naložiš listje ali pa časopisni papir. Ne smeš ga pozabit zalivati tudi čez zimo, sploh ko veter piha, se zelo izsuši. Glede rumenih listov pa res ne vem...vem da se pred zmrzalijo zaščiti tako da zvije listje. Lahko da je zalivanje preveč/premalo ali pa kaj takega.
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a daneb » 29 dec 2008, 21:10

Meni bambus lepo prezimi v teh milih zimah. Jeseni izgleda kot, da je odmrl spomladi pa po celem steblu požene nove liste. Rastlina je prinešena s Primorja in ne vem kakšna sorta naj bi bila. Visok je več kot tri metre že prvo leto.
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik


Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron