Kalanhoja wendy

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Kalanhoja wendy

OdgovorNapisal/-a monek » 24 maj 2008, 10:20

Za rd sem dobila to rastlino, vendar o njej ne vem čisto nič. Je res da jo moramo po cvetenju zavrčti? V trgovini so sestri povedali da jo ni treba pogosto zalivati in da je primerna rastlina za direktno sonce. Na spletu pa o tej rastlini ne najdem nič. Kako se pa ta rastlina razmnožuje?

hvala
monek
monek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 apr 2008, 19:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 24 maj 2008, 14:12

Sem šla še jaz malo pogledati po spletu in sem našla tole:

http://images.google.com/images?gbv=2&hl=en&q=Kalanchoe+Wendy&btnG=Search+Images

Žal nimam časa, da bi vse povezave pregledala, a zdaj, ko jih imaš , si jih lahko tudi sama pogledaš. Upam, da boš našla željene podatke :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 24 maj 2008, 14:16

Aja, še tole: ni res, da jo moramo po cvetenju zavreči, ker so vse kalanhoje trajnice, ki nas, če jim le nudimo primerno nego, brez problema vsako leto razveseljujejo z cvetovi. To, ko pravijo, da jih moramo zavreči, je le marketinški trik, da jih prodajo čimveč :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a monek » 26 maj 2008, 05:39

sem odprla tvoj link, ampak nobena stran ni v slo, tako da nimam pojma kaj tam piše. :(
monek
monek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 apr 2008, 19:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 26 maj 2008, 09:43

Koristne povezave v slovenščini se na netu zelo redko najdejo, podatki se ponavadi nahajajo le na takšnih forumih. Vse drugo pa je ponavadi v angleščini, nemščini in še v mnogih drugih jezikih (tudi češčina je pogosta :lol: )

Res mi je žal, ker željenih podatkov nisi dobila, ti pa lahko povem, da se vse kalanhoje razmnožujejo s potakjenci...

Upam, da se ti bo javil še kdo, ki ima več izkušenj s temi rastlinami :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron