Kalanhoja

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Kalanhoja

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 27 maj 2003, 12:47

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko poveste kaj več o vzgoji te rastline!

Lp Petra
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a manca1 » 30 maj 2003, 08:05

Lep pozdrav!
Najprej odvisno katero kalanhojo imaš, sicer pa ti lahko povem nekaj iz svojih lastnih izkušenj. Kalanhoja se pri nas doma najbolje počuti pod borovcem, v senci in na vlagi. Na robu listov požene poganjke, ki odpadejo in v 90% se primejo in začnejo rasti. Pozimi jo moraš malce zalivati, ker se drugače posuši, vendar, če ne odmre potem spomladi vseeno spet začne poganjati, samo pri tem ne izgleda ravno estetsko. Vse tiste male kalanhoje, ki so mi zrasle pod matično rastlino sem vedno presadila vsako v svoj lonček in so se vse prijele, tako da ti lahko povem, da presajanje preživijo zelo dobro. Seveda jih je potem toliko, da imajo vsi moji prijatelji doma vsaj eno. V glavnem imejo jo v senci in pa ne pozabi je zalivati (samo ne pa spet preveč :wink: ).
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 02 jul 2003, 16:03

O Kalanhojah nimam pojma :oops: , pa bi ga rada imela, zato vam postavljam tole vprašanje:
Nekje sem slišala ali prebrala, da kalanhoje cvetijo.Ali je to res? :shock:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Ali kalanhoje cvetijo

OdgovorNapisal/-a izi » 02 jul 2003, 17:34

Draga Maša,
kot vse cvetnice tudi kalanhoje cvetijo, če hočejo ohraniti svojo vrsto. Kadarkoli stopim v katero od cvetličarn, vedno vidim nekaj cvetočih kalanhoj.

LPI :shock:
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Ali kalanhoje cvetijo

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 08 jul 2003, 09:00

Pozdravljeni!

Imam Blosfeldovo kalanhojo z majhnimi rdečimi cvetovi. Njej se je pridružila še kalanhoja z roza cvetovi, katero so mi napadle uši :( , ampak sem se jih hitro rešla :D
Drugače je domovina kalanhoj Madagaskar, spadajo pa v skupino sončnice - sukulente, zato tudi nimajo rade da jih preveč zalivaš (to je pogosta napaka pri vzgoji).
Ravno včeraj pa sem bila v Merkurju v Kranju, kjer imajo na oddelku "rožic" vse polno cvetočih kalanhoj različnih barv :D

Lp Petra
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Kalanhoja-popravek

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 08 jul 2003, 11:28

Še enkrat pozdrav!

Spadajo v skupino: Sočnice - Sukulente, sončnice ni prav :D

P.S. Je bil en "škrat" na moji tipkovnici :lol:

Lp Petra
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 25 jul 2003, 07:27

S kalanhojami je križ. Ene kar lepo cvetijo, druge so lepe kar tako, imam pa eno, ki ji ne vem imena in mi dela skrbi. Liste ima dolge do 4 cm, modro zelene barve (zelo lepa!), z rdečo obrobo. Razraste se v lep grmiček, poganja zračne korenine, ki hitro njadejo kaj, v kar se zakoreninijo, samo cevteti noče ... Da ni kot blosfeldiana, ki rabi svojo temo in svetlobo in mogoče cveti samo, če je pravilno osvetljena pozimi? Tega še nisem poskusila. No, amapk kot sem že rekla, lepa je že zaradi listov .... :oops:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Kalanhoja wendy
    Napisal/-a monek » 24 maj 2008, 10:20
    4 Odgovori
    4110 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Ivčk Poglej zadnji prispevek
    26 maj 2008, 09:43

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov