ozkolisti fikus

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

ozkolisti fikus

OdgovorNapisal/-a saba » 14 mar 2005, 19:57

:idea:
Nedavno sem kupila ozkolisti fikus (v bauhausu) in sedaj ne vem kako naj z njim ravnam. Ali rabi veliko svetlobe, kajti imam ga v kuhinji na polici zraven okna (sonce do njega ne pride). Kolk ga naj zalivam in ali ga naj sedaj presadim. Prosim za nasvet. :cry:
Lep pozdrav

S................ :P
saba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 22 nov 2004, 15:40
Kraj: Domžale

Re: ozkolisti fikus

OdgovorNapisal/-a rožica=) » 04 apr 2005, 14:19

za ozkolistnega ne vem, vem pa za drobno listi fikus.kaj to je enak?
kot sobna rastlina nikdar nebo presegla višine 180 cm. Ta rastlina potrebuje vlažno okolje. POZIMI NAJ BO PRST LE RAHLO NAMOČENA, TEMPERATURA PA NAJ BO 10°c ALI VEČ. SPOMLADI IN POLETI ZALIVAJ BREZ ZADRŽKOV. OD MAJA DO SEPTEMBRA NA ŠTIRINAJST DNI TUDI GNOJITE.VSAKO DRUGO LETO APRILA TUDI GNOJITE. POLETI S POTAKNJENCI RAZMNOŽITE.

to je za drobno listi fikus! :D

če pa še te kaj zanima pa piši na moja sporočila. :D :P
rožica=)
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 22 mar 2005, 17:09
Kraj: okolica ptuja

OdgovorNapisal/-a sasok » 24 okt 2006, 20:46

kaj kr stebelne potaknjence narediš pa je??
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

Re: ozkolisti fikus

OdgovorNapisal/-a KATJAMATKO5 » 25 jul 2011, 19:16

NAJHITREJE BO RASTEL ČE BO NA SONCU! jaz ga zalivam vsakokrat ko vidim da je suha zemlja. pa razmnožila sem ga že 6x in so bili vsi na soncu in so že zelo veliki.

fikus nima rad da po njem piha saj zato naredi majhne liste, če želite da ima vaš ozkolistni fikus velike liste ga ne imejte na prepihu. :wink:

razmnožiž ga tako da kar eno steblo vtakneš v zemljo in pokriješ z prozornim kozarcem ali pa prozornim plastičnim lončkim, nekaj časa imejte pokrito dokler neboste videli da lepo uspeva saj to bo pomenilo da se je ukoreninil.

eden mi raste kot grm drugi pa koda bo bil drevo pa so iste vrste in jaz vemzakaj... eh kerga pa to sploh briga. kaj ne? :D
KATJAMATKO5
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 07 apr 2011, 19:28


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov