Pravila lepega vedenja

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Pravila lepega vedenja

OdgovorNapisal/-a izi » 08 nov 2004, 20:10

Že dobro leto je minilo, odkar je začel delovati ta forum, zato bi še enkrat napisal nekaj besed o pravilih lepega vedenja, ki veljajo v vseh resnih forumih.

Na forumu smo ena velika družina in se običajno poznamo med sabo, saj med kaktusi in mesojedkami je to. Zato se spodobi, da se novoprišleki predstavijo, kar ni najbolj pogosta praksa. Jaz sem svojo predstavitev napisal že pred enim letom, ko je forum štartal. Jaz rad odgovarjam na vprašanja, če vsaj približno vem, komu odgovarjam. Dobro je da poznam starost (da se prilagodi nivo odgovorov), spol (do žensk sem bolj prijazen), izkušnje, koliko časa se kdo ukvarja s hobijem, kje kdo živi (klimatski pogoji v Kranjski gori so drugačni kot v Portorožu), kakšne pogoje ima za rastline. Za mene je pomemben podatek tudi to, ali ste člani društva prijateljev kaktusov ali ne.

Poleg tega na forumu nismo žaljivi do drugih. Nekateri se včasih malo pošalimo in smo malo pikri, vedno le do ljudi, ki jih poznamo in za katere vemo, da to prenesejo.

Ne spraševat stvari, ki so bile že objavljene. Preglejte teme - priznam mukotrpen posel - zame pa tudi, ker moram večkrat odgovarjat na ista vprašanja.

Zadnje čase bolj od strani spremljam dogajanje na forumu, včasih je kdo tudi malo užaljen, ker ne dobi vedno odgovora. Vmešam se če začne kdo mlatit prazno slamo, odgovarjam le v primeru, da na vprašanje vem odgovor. Toliko časa nimam, da za odgovori brskam po internetu ali po knjigah.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 09 nov 2004, 09:21

Novinci se predstavijo?
Res zelo lepa navada... Ok - tudi prav. Zanima me le, v katerem forumu naj objavim opis same sebe...? :D
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a anka » 09 nov 2004, 12:02

Ojla
Pod anonimni kaktoholiki je kar štiri strani predstavitev.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 09 nov 2004, 12:16

Velja :P
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

Predstavitev

OdgovorNapisal/-a izi » 09 nov 2004, 12:30

Anka, dobro si se spomnila.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Predstavitev

OdgovorNapisal/-a Martinka » 25 avg 2006, 21:32

Hojla vsem skupaj!

Pred nekaj dnevi sem prvič padla na tale forum in moram reč, da je tako huuuudoooo dober, da sem "čist not padla". Kadarkoli imam le malo časa, pogledam, če je kaj novega ... Res super! Vse pohvale!

No, ker se mi je tako mudilo k rožcam, sem šele danes opazila, da imate tudi pravilo o predstavljanju. Res sem nevljudna, da se tega nisem že sama spomnila, a ne ...

Torej, sem 31 letna magistrica znanosti-informatika iz okolice Kranja.
S partnerjem sedaj približno tri leta skrbiva za vrt okrog hiše. Zaenkrat nama bolj kot zelenjavni uspeva okrasni vrt z rožicami in grmovnicami, pa tudi v sadovnjaku kar gre (marelice, slive, orehi). Na zelenjavnem vrtu pa imava težave, ker je ves dopoldan v senci in še preizkušava, kaj uspeva ... Moram priznat, da pri tem nisva ravno uspešna. Zanima naju predvsem, katera zelenjava uspeva v senci. Ker rada dobro jeva, naju zanimajo tudi začimbe. Pa trajnice seveda, in sobne rastline ... Pa s trato so stalno težave, ker sva prvo leto dala pripeljati zemljo s polja in sedaj raste vse drugo, le trava ne. Obstaja kakšen prezimni travni nadomestek?

Zanima naju v glavnem vse v zvezi z naravo. Prvo leto sem pokupila vrsto nekih vrtnarskih priročnikov, pa reviji Moj lepi vrt in Moj vrt ... Stalno nekaj prčkava okrog hiše in se veseliva vsake nove rastlince, cveta, sadeža ...

Veseli naju, da lahko poklepetava s takimi strokovnjaki. Za vse nasvete in morebitne menjave rastlin in semen vam bova zelo hvaležna.

Lep pozdrav, M in R
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Martinka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 23 avg 2006, 21:33
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Kaka » 26 avg 2006, 09:44

Pozdravljeni,
predstavitev Martinke me je spodbudilo, da se predstavim tudi jaz. Sem 57 letna upokojena računovodja, trenutno se ukvarjam še z izobraževanjem (tečaji v zvezi z računovodstvom).
Sem pa tudi nepoboljšljiv ljubitelj narave in seveda vseh vrst rastlin.
Na Dolenjskem imam strmo 2400 m2 veliko parcelo (včasih je bil vinograd), katero skušam posaditi z različnimi drevesi, grmovnicami in drugimi rastlinami. Zaradi velikosti in južne vroče strmine mi zasaditev "mojega hriba" ne uspeva najbolje. pa še divjad in občasno sosedove koze naredijo red.
Lep pozdrav vsem
Zdravka
Zdravka
Kaka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 03 avg 2006, 18:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a muha » 26 avg 2006, 10:41

Za tiste, ki nam gre daljše predstavljanje manj od rok, je po moje dovolj tudi, če izpolniš vse rubrike v PROFILU. Lahko bi dodali še rubriko za starost, mislim da ne bi bilo odveč. Se je res laže "pogovarjati", če saj približno veš, s kom.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Pepe » 01 dec 2007, 20:59

Ob aktualnih dogodkih na forumu med pravili lepega vedenja pogrešam prepoved nastopanja pod dvemi (ali več :twisted: ) imeni.
Gre enostavno za odnos do sogovornikov. Če se predstaviš z drugim imenom, pomeni, da sogovorniku lažeš v obraz.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a solinar » 02 dec 2007, 12:35

Pozdravljeni!
Sem nov na teh straneh.
Sodelujem na večih forumih in zaradi slabih izkušenj se posebej ne predstavljam.
Nikomur ne bom lagal, dela pa bodo povedala kakšen sem in tako kot jaz, ste tudi Vi na preizkušnji. :?:
Lep prijazen pozdrav vsem. :D
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a love cactus » 17 jan 2008, 00:27

od danes naprej sem tudi jaz nova na tem forumu.
torej opis.
pa ne zunanji videz,ker bi vsi ušli,a tisti opis,ki se tiče rastlin,oz,v mojem primeru samo kaktusov,ker so mi edini ljubčki.
zbiram jih že od desetega leta.
pri 15-ih mi je fotr pustil odprt balkon,da mi je večina pomrznila,a ljubezen se obnovi,če človek želi.pred 5imi leti sem imela prek 150 vrst-domače in prešvercane.takrat mi jih je desc pustil pri -20 stopinj,ker sem se z njimi več pogovarjala,kot z njim.
danes nimam več tistega hudobneže,za moje drage bodeče prijatelje pa imam zgrajen rastlinjak,kjer imam mir,da z njimi vred poslušam evergreene,
jim povem,kaj me teži in marsikoga pobožam.
love cactus
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 16 jan 2008, 23:01

OdgovorNapisal/-a love cactus » 17 jan 2008, 00:32

kagar najdem dve res nasprotni vrsti,se odločim,da jih cepim enega na drugega.
a oba kaktusa prej pobožam,preden zarežem,ko pa sta povezana s povoji pa jih lepo ugovarjam,vedno pa jih imam v kuhinji na pultu,da smo čim več časa skupaj.
love cactus
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 16 jan 2008, 23:01

Re: Pravila lepega vedenja

OdgovorNapisal/-a kaktussss » 12 avg 2019, 15:34

Živjo,
sem mlada ljubiteljica kaktusov. Imam jih zaenkrat še bolj malo ampak z nimi že veliko težav. Zato sem se obrnila na forum in upam da mi bo tu lahko kdo pomagal.
lp
kaktussss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 avg 2019, 15:20


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov