Tillandsia cyanea

Tillandsie ali divje orhideje so tropske rastline, ki za svojo rast potrebujejo samo zračno vlago.
Bulbosa, Caput-Medusae, Ionantha, Juncea, Sphaerocephala, Streptophylla, Usneoides, Xerographica, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Tillandsia cyanea

OdgovorNapisal/-a MF » 09 mar 2006, 18:26

Pred dnevi sem v cvetličarni kupil Tillandsio cyaneo. Ker sem popoln začetnik, me zanima, kako je potrebno rastlino oskrbovati, da bo čimbolje uspevala. Prebiral sem tudi navodila na teh spletnih straneh in v nekaj stavkih bom skušal strniti svoja spoznanja, naj me nekdo popravi, če ga polomim. Tilancijo, moja je v lončku, je potrebno zalivati in tudi pršiti, zanima me, kako pogosto se jo zaliva, prši se jo menda na 3 do 4 dni in to verjetno najbolje s postano vodo. Naj povem, da si rastline zaenkrat ne upam postaviti na okensko polico, ker imam okno v sobi pretežno odprto na naklon in se bojim, da ji utegnejo zdajšnje temperature škoditi. Kako pa je z gnojenjem in katero gnojilo je za Tilancijo najprimernejše ter na koliko časa je potrebno rastlino pognojiti? Iz navodil pa sem tudi posnel, da se rastline ne sme zalivati v rozeto, sicer začnejo listi gniti. Imam prav?
Upam, da ta moj prispevek ni preveč razvlečen in da se bo našel kdo, ki bi mi lahko pomagal z začetnimi nasveti.

LP vsem.
Matjaž
MF
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 mar 2006, 18:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Buld » 11 mar 2006, 20:45

Če je v zemlji, potem jo tudi zalivaj, drugače pa bi samo s pršenjem tudi šlo. Všeč ji je, če je prostor vlažen, npr. da ob njej sušiš perilo.

8)
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a Čenča » 20 nov 2007, 19:24

Mogoče ti bo v pomoč tale naslov:

http://www.abdesign-ab.si/vzdrzevanje/glavni.htm
Čenča
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 nov 2007, 22:02
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a Čenča » 20 nov 2007, 19:37

Ker pa se na tem spletnem naslovu ne omenja vrste gnojila, bom še dodala, da je najprimerneje gnojiti z gnojilom za bromelije. Tillandsia namreč spada v družino Bromelij.

Lep pozdrav in veliko sreče z rastlinico.
Čenča
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 nov 2007, 22:02
Kraj: Žiri


Vrni se na Tilancije

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost