MRAVLJE

Če so vaše zunanje rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

MRAVLJE

OdgovorNapisal/-a greeny » 22 apr 2008, 20:48

Pozdravljeni!

Ne vem, če je to ravno problem, me pa vseeno moti.
Ker je ravno pomlad, so mravlje še posebej dejavne pri gradnji (novih) domovanj. Med drugim so si izbrale tudi spodnji del stebel dveh vrtnic (zemlje so nanosile že kakšnih 5 cm v višino->gor po steblu). Imamo pa tudi majhnega plastičnega dečka s samokolnico (ki je posoda za rože), postavljenega na travi in noter posajene mačehe (mislim, da imajo lat. ime Viola?). Tudi celo zemljo tam noter do okupirale-> jih je vse polno po zemlji.
Zanima pa me:
-če lahko s tem povzročajo kakšno škodo in
-kako se jih znebiti

Hvala za pomoč in LP!
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a dkivi » 22 apr 2008, 21:42

škode mislim da ne bo nobene,razen če je to vrsta mravelj,ki goji listne uši...sicer pa ti bojo vrtnice varovale pred raznimi gosenicami,polži itd.

v primeru pa,da ti bojo nanesle listne uši, pa razkoplji mravljišče do dna (tam je ponavadi sobana z matico) in medtem na veliko špricaj z biokilom,no jaz osebno bi jih vseeno pustil
dkivi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 29 jan 2006, 09:25

mravljišče

OdgovorNapisal/-a mmojca » 21 maj 2008, 17:58

Enkrat v življenju sem se spravila nad mravljišče in vse od takrat imam slabo vest.

Pustimo naravo naravi, če jo imamo radi!
mmojca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 jun 2006, 09:03
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a greeny » 21 maj 2008, 18:17

Smo pustili vse na miru, na vrtnicah na vztrajajo več, tisti deček jih je pa še vedno poln. Bomo videli, kaj bomo odkrili, ko bomo zamenjali mačehe s poletnimi rožami.

mmojca, večinoma se tudi jaz strinjam s tvojo trditvijo.

LP vsem
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a Kajser » 22 maj 2008, 14:59

Jaz pa ne vem če bom pustil pri miru! Tako kot je letos še ni bilo! Saj mi bosta šli hruški v cugrund! :cry:
Slika
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a greeny » 23 maj 2008, 19:38

JEŽEŠNA :)
Tvoje so pa res velike, pa veliko jih je. Naše so k sreči tiste majhne črne. Ja, na tvojem mestu bi jih malce pošprical.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a babaco » 23 maj 2008, 20:06

Na sliki je škodljivec hruševa bolšica in ne mravlja, mravlje se le hranijo z izločki bolšice.
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a Pikapikica » 08 jun 2008, 22:40

Ali ste že slišali, da pomaga proti mravljam rastlina meta? Posadiš jo tam, kjer je preveč mravelj - paziti je treba pa , ker se zaseje kot plevel, drugo leto je trdovratna. lahko jo nabereš nekje zunaj, povsod jo je dosti in jo posuješ in rahlo zakoplješ v zemljo kjer so mravlje. Tudi po moji izkušnji jih moti. Take nasvete sem prebrala v knjigi od Miše Pušenjak: Zelenjavni vrt https://www.juliadoria.com/default.cfm? ... tikel=2304 podobni nasveti za uporabo naravnih sredstev so še v knjigi popoln zelenjavni vrt https://www.juliadoria.com/default.cfm? ... tikel=2269

Meni je pomagalo, lani sem posadila malo mete, nekaj sem jo posula. Letos se je zgodilo to, da imam malo preveč mete, ker je zrasla kot plevel, mravelj ap nikjer!!! meto še zmeraj lahko populim.
Pikapikica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 jun 2008, 22:09

OdgovorNapisal/-a greeny » 09 jun 2008, 06:35

Včeraj smo zamenjali mačehe z rožami, ki naj bi se imenovale modri čudež. Nisem še slišal za njih. Naj povem, da začuda pa zdaj v zemlji ni bilo mravelj. Me prav zanima, kaj bi lahko bil vzrok temu. Logika mi pravi, da je edina možnost ta, da je matica poginila. No ja, ni jih več in jaz jih za zdaj še ne pogrešam :D

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ


Vrni se na Sredstva za zaščito zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron