Mačke

Če so vaše zunanje rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Mačke

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 20 okt 2007, 22:35

Prosim za pomoč. Uredila sem si zeliščni vrtiček. V njem je nekaj skal, savskega peska, foilja in čez lubje. Mačke so že prej hodile na "wc" v moj vrtiček, sedaj pa kopljejo v lubju in njihovi iztrebki so povsod. Kako naj se jih rešim? A se dobi karkoli da bi jim smrdelo in jih odganjalo. Vem da obstaja ena rastlina (ne vem kako točno se ji reče), ampak ali je tudi kakšen umeten pripravek.

Hvala
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49

OdgovorNapisal/-a sasok » 20 okt 2007, 22:38

mislim da bi si morala nabaviti psa!! :D :D
šalo na stran tisti rastlini se reče spelji se in ob sončnih dneh izloča neka eterična olja ki jih smrdijo! drugače pa se zagotovo da dobiti kak umetni pripravek! pojdi pogledat v kakšno trgovino z živalmi in menim da ti bodo znali svetovati! upam da se jih čimprej znebiš
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 20 okt 2007, 22:48

Psa imamo :lol: ampak kaj ko pa ta hodi vohat te iztrebke :? , tako da ni nič z njim pa še z mačkami se dobro zastopi :lol: .
ja spelji se je tista rastlina, ki jo bom nabavila spomladi, zdaj pa rabim nekaj za zdaj in čez zimo, drugače bo spomladi kriza.
Če bo še kdo vedel.
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49

OdgovorNapisal/-a metulj » 20 okt 2007, 23:41

Kaj pa, če bi čez zimo na gredice položila vejice česa pikajočega npr. češmina. Jaz sem z njimi obložila deblo vzpenjalke na kateri so si mačke brusile kremplje in po njej plezale v hišo in pomaga.
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 21 okt 2007, 07:02

Že zaradi rožic morata biti zemlja in zastirka tudi pozimi vlažni. To pa mačkam ni všeč.
Vendar, če so že "osvojile" določeno mesto, pomagajo res samo zelo-zelo goste trnove veje. Zadevo se izpelje tako, da estetsko pozitivno učinkuje. In je dodatna zimska zaščita.
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

mačke

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 21 okt 2007, 07:53

Zdravo!
Meni so mačke hodile spat v korita z rožami in mi večkrat tudi katero zrušile na tla. Ko sem obrezovala vrtnice, sem v korita položila nekaj vejic s trni in mačke so kmalu ugotovile, da ležišče ni več tako udobno. Pa kaj, poiskale so si nova, jaz sem obupala in se vdala v usodo, da so tudi mačke del narave, ki jo imam rada... Marija
p.s. morda pa bi ji8m namenila v vrtru lasten kotiček z mačjo meto, ki jo baje obožujejo. A do pomladi je še daleč...
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a muha » 21 okt 2007, 09:15

Če imaš možnost jim kje pod streho ob objektu (morda imaš kakšno drvarnico ali kaj takega) nasuj na debelo drobnega peska ali mivke. Ob deževnih dneh jim bo to edino "zatočišče" in obstoji možnost, da se bodo nanj navadile in tja hodile tudi druge dni.
Drugače se pa dobi v trgovinah za živali pršilo, s katerim poškropiš površine, da mačkam smrdijo. Mi imamo Friskies Stop.Je pa bolj za notranjo uporabo, za pohištvo, da ga ne praskajo, ali za zunanja vrata, da jih ne zalivajo. Zunaj ga dež hitro izpere. No, tudi znotraj ga je treba stalno obnavljati.
Vsekakor se pa tudi sama pridružujem tistim, ki so ti svetovali zaščito s trnjem.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


OdgovorNapisal/-a mitnica » 21 okt 2007, 15:29

Mačke ponavadi izberejo WC meto tam kjer jim je všeč "materjal" v katerega izgrebejo luknjo. Če je debelejši material jim očitno ni všeč. Pri nas smo podoben problem rešili z nasutjem čim debelejših kosovega lubja. Pripravil sem si ga sam in sicer tako, da sem nabral odstopajoče lubje suhi dreves rdečega bora in ga bolj grobo nasekal. Deluje.
mitnica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:13

OdgovorNapisal/-a muha » 22 okt 2007, 06:00

Rastlini "spelji se", se po slovensko reče mačja kopriva in je poznana že kar dolgo časa. Na forumu se je pred časom o tem precej pisalo, se pa ni javil nihče, ki bi izrecno potrdil, da učinkuje.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a ns » 22 okt 2007, 10:38

Tudi sama imam precej problemov z mačkami po vrtu. Poskusila sem že vse mogoče. Še najboljša vsaj začasna rešitev so brinove veje ki jih dam na gredico katero si mačke izberejo za svoje potrebe.
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a Pepe » 16 okt 2008, 11:44

Prejšnji teden sem na vrt postavil napravo za odganjanje mačk, ki sem jo kupil na ebayu za 29 €. Deluje 100%. Nobenih mačjih iztrebkov ni več, so pa vidne mačje sledi in točno se vidi, kje so se preplašile in stekle stran.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Kajser » 16 okt 2008, 17:45

Pepe je napisal/-a:Prejšnji teden sem na vrt postavil napravo za odganjanje mačk, ki sem jo kupil na ebayu za 29 €. Deluje 100%. Nobenih mačjih iztrebkov ni več, so pa vidne mačje sledi in točno se vidi, kje so se preplašile in stekle stran.


Kako pa deluje? Na baterije, elektriko? Je velika, opazna? Maš kako sliko ali link?
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a Pepe » 16 okt 2008, 20:00

Slika
Je opazna, upam, da je ne bodo ukradli. Deluje na dve 9v bateriji ali adapter.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

tudi to je začasna rešitev ...

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 07 dec 2008, 22:01

Slika

Slika
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik


Vrni se na Sredstva za zaščito zunanjih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron