Deževniki na okrasnih gredah

Če so vaše zunanje rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Deževniki na okrasnih gredah

OdgovorNapisal/-a slavka » 20 maj 2008, 21:19

Malo čudno vprašanje, kako pregnati deževnike iz zemlje , oziroma z grede s sveže posajenimi enoletnicami. Vem to, da je deževnik koristen, ker rahlja zemljo, opažam pa tudi, da dela škodo, saj posajeni rože ne rastejo, celo prevračajo se in kar je še bolj čudno, imajo liste kot mreža, polžev pa ne zjutraj ne zvečer tam ne vidim. Pa tudi neokusno izgleda, ko se deževniki plazijo kot kače, saj so pravi debeluhi, zjutraj pa ko jih obsije sonce, pa se tam kar sušijo.

S čim naj jim postražem, da se jih znebim?

Lep pozdrav in vlala za odgovore!
slavka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 25 feb 2007, 14:27
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 21 maj 2008, 13:40

Slavka, pozdravljena! Kaj ko bi jih enostavno ročno pobrala in jih zanesla na zelejavni vrt ali tam, kamor nosiš recimo travo iz odkosa? Tam ne bodo delali škode, le korist, pobijati bi jih bilo res škoda. So pa lepi veliki deževniki lep pokazatelj, da za svojo vrtno zemljo lepo skrbiš, zatorej jih ne preganjaj. Kot sem že rekla, raje jih le malce preseli...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a tinko » 21 maj 2008, 21:20

Vse kaže na to, da kos nima pogojev, da bi v bližini gnezdil. Ko kosim travo, se mi kmalu pridruži in pregleduje, če je kaj za njegove lačne mladiče. Tudi gnezdilnica za škorce si lahko omisliš. Prijetno s koristnim. Vem, da škorec ni zaželen v vinogradnih krajih, a vendar... Moj oče je s Štajerske, kjer so škorca preganjali, na Notranjskem, kjer je živel zadnja leta svojega življenja, pa je rad izdeloval valilnice in čakal na februar, da so se škorci vrnili. No, letos jih ni dočakal. Mama jih je, a le dočakala... Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Sredstva za zaščito zunanjih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost