Confidor

Če so vaše sobne rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Confidor

OdgovorNapisal/-a *pikica* » 24 nov 2006, 20:35

Hy,

A mi lahko prosim kdo pove, če Confidor najučinkovitejše odpravi volnate uši ali je še kakšno učinkovitejše sredstvo. imam jih namreč (ne veliko) na eni izmed orhidejic in bi se jih rada dokončno znebila in nikdar več videla te golazni. In še nekaj.. a ta Confidor se mora zmešati skupaj- pripraviti ali je že kot šprica za kupiti?
Hvala.
*pikica*
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 16 nov 2006, 14:40
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a romanah » 24 nov 2006, 22:24

Pozdravljena


Da ti povem ,da nimam pojma za uši, ker sem probavala z različnimi
preparati.
Na koncu je bilo najbolj uspešno ročno odstranjevanje z vato in vatiranimi palčkami .

Imela sem jih res veliko skoraj vse orhidejce mi je napadla za golazen.
Potrebna je volja in čas

lp
Pa uspešno odstranjevanje
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a *pikica* » 24 nov 2006, 22:47

Hvala vseeno.
Saj, sploh ne vem če so to te uši... na zemlji je namreč na enem delu tako malce kosmato, puhasto in ta puh je bele barve.
Ne vem.. jutri jo bom po moje kar zalila z enim strupom ki ga imam doma (naj bi bil proti zajedalcem), jo dala na zrak, da se prezrači, ker ta strup smrdi in nazaj v sobo. In upam, da bo to- karkoli že je na zemlji, umrlo.
*pikica*
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 16 nov 2006, 14:40
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aj » 25 nov 2006, 23:26

Živijo pikica.

Pred časom, je ta nadloga napadla eno od orhidej. Confidor mi je pri tem pomagal, da se teh uši rešim. Ker je to sistemski insekticid, ga rastlina vsrka skozi korenine ali liste in se nato porazdeli po ostalih tkivih rastline. Pred uporabo ga moraš zredčiti z vodo, ne spomnim pa se koliko daš vode in koliko Confidorja...itak ti piše vse v navodilih. S tem pripravkom lahko orhidejo zaliješ ali škropiš. Jaz sem jo raje zalila, ker če ne res preveč smrdi. Moraš pa vse vidne uši in zapredke ročno odstraniti, najlažje to narediš z vatirano palčko. Orhidejo tudi potem opazuj, ker se uši še kar nekaj časa prikazujejo. Po potrebi ponovi postopek s Confidorjem. Svetujem ti, da daš ˝napadeno˝orhidejo v karanteno, da se golazen ne prenese še na druge rastline.

Upam, da ti bo uspelo!

LP

Alenka
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici


Vrni se na Sredstva za zaščito sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost