zaščita za drevesa

Insekticidi, pesticidi, fungicidi in ostali pripomočki za zatiranje škodljivcev rastlin

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

zaščita za drevesa

OdgovorNapisal/-a sadjar » 15 okt 2004, 12:53

Zanima me kje bi dobil ograjo za okoli drves. Letos so mi srne uničile povsem nov nasad. Sedaj bi ga bi rad obnovil, a nimam mreže za okoli dreves. Če kdo ve, kje bi se to dobilo, bi bil hvaležen za odgovor.

lp.
sadjar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 26 nov 2003, 21:46
Kraj: lj

OdgovorNapisal/-a gregor » 15 okt 2004, 14:05

Zivjo,

povprašaj tamkajšnje gozdarje...namreč obstajajo tulci, uporabljajo jih na nasadih,ampak ti tulci so le do premera 8-10 cm.
gregor
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 mar 2004, 12:33

OdgovorNapisal/-a sadjar » 16 okt 2004, 20:39

Hvala za hiter odgovor. Tudi sam se na to spomnil, a s gozdarji težko dosegljivi. Bom poskusil še enkrat povprašat. Sem mislil, da pozna kdo kakšen link na netu. Lahko pa bi bil tudi kakšen gozdar na tem forumu.
sadjar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 26 nov 2003, 21:46
Kraj: lj

OdgovorNapisal/-a boyki » 18 apr 2005, 23:29

Pomaga, da se celi sadovnjak ogradi. Jas sem ogradil kar celih 1000 m2 in sicer z betonskimi stebri višine cca 2,4 m, potem sem pa dal 1 m živex pravokotne plastificirane mreže, ki v akciji ni niti preveč draga, zgoraj sem dal še naprej do vrha pocinkano žico, vmes pa še lesene količke na 2 m razdalje. Okoli na ograjo sem posadil trto, kivije, vrtnice, plezalke, maline, robidnice, tako da na koncu je ograja za okras, uporabna in ne iztopa preveč.
Pred tem pa so mi srne venomer objedale drevesa, pojedle jagode, ....
Videl sem že tudi, da dajo 3 letve v trikotnik in napnejo večjo mrežo okoli dreves do 1.5 m, to tudi pomaga, samo je potem problem kositi travo.
boyki
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 15 mar 2005, 01:16
Kraj: Laško


Vrni se na Sredstva za zaščito rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost