naravna škropiva

Insekticidi, pesticidi, fungicidi in ostali pripomočki za zatiranje škodljivcev rastlin

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

naravna škropiva

OdgovorNapisal/-a linana » 17 maj 2005, 20:01

Pozdravljeni :D
Mene pa zanima kako pogosto lahko škropiš s škropivom, narejenim iz kopriv in preslice. :? Prav tako me zanima, če lahko s tem škropivom tudi škropiš jagode in paradižnik.
LP
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 18 maj 2005, 00:52

Ojla,

to je naravno skropivo proti skodljivcem, ker nima karence, se lahko takoj uporabi skropljene pridelke.
Gnoji se pa obicajno na 10-14 dni, ce je zemlja pusta ali pa rastlina vec potrebuje (paradiznik, borovnice pred zorenjem) lahko tudi pogosteje. Gnojis lahko vse kar rase (razen ljudi in zivali :lol: ), proti skodljivcem (skropilo) pa uporabljas po potrebi.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a linana » 18 maj 2005, 08:45

:) Hvala
Še nekaj me zanima. Za koprive piše, da se namakajo do 24 ur in nato škropiš proti ušem, pri preslici pa, da namakaš, kuhaš in škropiš ob sončnem dnevu. Zanima me, kako dolgo je to škropivo uporabno. Za koprive menim, da le do 24 ur, kaj pa za preslico :?: :?:

LP
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a linana » 18 maj 2005, 08:46

:) Hvala
Še nekaj me zanima. Za koprive piše, da se namakajo do 24 ur in nato škropiš proti ušem, pri preslici pa, da namakaš, kuhaš in škropiš ob sončnem dnevu. Zanima me, kako dolgo je to škropivo uporabno. Za koprive menim, da le do 24 ur, kaj pa za preslico :?: :?:

LP
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 18 maj 2005, 09:05

Ojla,

vse kar ne uporabis za skropivo (takoj po pripravi -preslica, ali po 24 urah-kopriva) lahko pustis za kasneje in uporabis kot gnojilo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a linana » 18 maj 2005, 21:53

ja, to kot gnojilo mi je jasno. Samo me zanima za preslico kako dolgo je uporabna kot škropivo proti plesni.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Škropivo iz kopriv

OdgovorNapisal/-a muha » 20 jul 2005, 08:23

Izgleda, da kar deluje. Sem letos spomladi najprej 2x - v enomesečnem razmaku - škropila jablano in hruško, in uši so res izginile. Na fuksijah in vrtnicah pa sem najprej uporabljala škropivo od Plantele, pa ni kaj dosti zaleglo ( kopriv sem imela premalo). Sedaj sem škropila s koprivami - uši ni več. Tudi na mladih poganjkih kotoneastra so skoraj vse izginile - ampak bo izgleda treba še enkrat ponoviti. Toliko za korajžo tistim, ki še ne verjamejo v naravna škropiva.

Škropila sem tudi s pelinom, a na moje uši ni delovalo.

Buče sem škropila s preslico, zaenkrat še ni plesni. Preostanek škropiva sem shranila v temnem prostoru v dobro zaprtih plastičnih steklenicah. Mislim, da bi se nekaj učinkovin moralo ohraniti.

Predlagam, da še kdo kaj pove o uspehu škropljenja.

LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a midas » 08 apr 2010, 23:10

Pozdravljeni!
Se opravičujem,če je to že kje napisano,sem nova na forumu,jaz za uši pripravim-cel strok česna zdrobim v 1,5 litra vode in pustim stati 24 ur,nato precedim in s tem pošpricam rastlino oz. uši.Vedno deluje.
midas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 mar 2010, 13:10
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a fresia » 09 apr 2010, 10:09

Midas nič se ne rabiš opravičevati :)
Vsi novi, predvsem ekološki, recepti so vedno dobrodošli :D

Doma shranjujejo pepel od bukovih drv, ki ga porabijo za uši na fižolu. Samo poštupa se in uši več ni :) Če pa je fižol visok, pa je problem... Takrat ponavadi stopijo v akcijo pikapolonice :)

Lep dan vsem! 8)
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34


Vrni se na Sredstva za zaščito rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Škropiva
    Napisal/-a metulj » 24 feb 2006, 20:24
    11 Odgovori
    21984 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a santo Poglej zadnji prispevek
    05 apr 2006, 10:03

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost