Confidor

Insekticidi, pesticidi, fungicidi in ostali pripomočki za zatiranje škodljivcev rastlin

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Confidor

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 14 mar 2007, 21:03

Čao,
zanima me, če lahko s confidorjem kaktuse zalijem tudi preventivno in koliko časa ga lahko že razredčenega z vodo shranjujem v plastenki?

Hvala :roll:
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a melisa » 14 mar 2007, 21:32

Živjo. Jaz sem jih jeseni zalila s confidorjem. Pravtako pa sem jih zalila preventivno, pa jim ni še nič. Po mojem mnenju vsekaker lahko.

LP
melisa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 jul 2006, 20:47
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 07 apr 2007, 18:58

Čao,
še eno vprašanje o confidorju - ali lahko kaktuse zalijem z njim večkrat zapored? Ma nikakor ne morem ugotoviti ali je na kaktusih razpasena volnata uš ali ne... bele blazinice oz.cofki so povsod, samo saj kaktusi jih po večini imajo okoli bodic. Ali se ta nadloga lahko vidi? Mislim, kako naj ugotovim, ali je to to ali ne? Pa še to - ali zalivanje pomaga al bodo "šli" vsi kaktusi?
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a cyberman » 10 apr 2007, 08:45

Simona K. je napisal/-a:Čao,
še eno vprašanje o confidorju - ali lahko kaktuse zalijem z njim večkrat zapored? Ma nikakor ne morem ugotoviti ali je na kaktusih razpasena volnata uš ali ne... bele blazinice oz.cofki so povsod, samo saj kaktusi jih po večini imajo okoli bodic. Ali se ta nadloga lahko vidi? Mislim, kako naj ugotovim, ali je to to ali ne? Pa še to - ali zalivanje pomaga al bodo "šli" vsi kaktusi?


Če se tisti "cofek" razpaca ko ga stisneš, potem je uš.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Tina » 10 apr 2007, 21:06

Uši v čim večji meri poskusi odstraniti mehansko. Jaz jih prebodem kar s šivanko ali pa jih zmečkam z vatirano palčko namočeno v alkohol.

Preventivno se škropi običajno 2x letno. Jeseni pred zimskim počitkom, ter spomladi, ko ga je konec.

Lp, Tina
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a izi » 27 maj 2007, 07:58

Več kot enkrat z istim škropivom se ne priporoča. Jaz kolobarim. Enkrat confidor drugič Kalypso potem Folimat in Metasystox pa sta dve leti okol.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce


Vrni se na Sredstva za zaščito rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost