ŠLAJER

Vse o rezanem cvetju, kako ga negujemo, etc...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

ŠLAJER

OdgovorNapisal/-a mfekunja » 07 avg 2005, 18:24

Letos sem posejala seme od šlajerja oz. trepetlike. Točnega imena ne vem. Mislim pa na tisto rastilo, ki se uporablja kot rezano cvetje kot dodatek za v šopke.
Ne vem kako se s tem šlajerjem ravna. Je to dvoletnica, pa še letos ne bo imela nič cvetov ali jo je potrebno razredčit oz. presadit?
mfekunja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 17 jan 2004, 15:56
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a zmajevka » 08 avg 2005, 10:44

Moja tašča ima že več let na gredi šlajer, ki se je zadnji dve leti razrastel v ogromen šop, tako da se mu sploh ne pozna, če kakšno steblo odrežemo za šopek. Če lahko sklepam iz opazovanja 8) , je to trajnica, ki se zelo intenzivno razrašča in za njo ni treba pretirano skrbeti (spomladi malo prekopati naokoli, jo po potrebi kaj pognojiti). Šop pa je letos res že tako velik, da se lahko skoraj skriješ zanj :wink: Naj ti uspeva.
zmajevka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 28 feb 2005, 12:06
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a Perunika » 08 avg 2005, 11:01

Jaz sem letos tudi kupila šlajer in sicer kot trajnico v vrtnariji kjer so mi zatrjevali da je rastlina popolnoma nezahtevna in primerna za katerokoli lego. Pa so se očitno zmotili. Rastlina je zelo lepo cvetela in tudi zrasla za nekaj centimetrov potem pa jo je v nekaj dneh čisto vzelo. V tisti hudi vročini sem jo zvečer zalila zemljo je imela vrtno kot vse ostale trajnice tako da ne vem kaj sem naredila narobe. Mi jo je pa žal ker je bila zelo lepa ko je cvetela.
Lidija
Perunika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 maj 2005, 10:33
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a anka » 08 avg 2005, 11:03

Ojla!
Njeno latinsko ime je gypsophila, moja priljubljena rastilina, obstaja jih več vrst, nekaj več:
http://www.trajnice.com/stranrastline/g0050.htm
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija


Vrni se na Rezano cvetje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost