Rezano cvetje

Vse o rezanem cvetju, kako ga negujemo, etc...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rezano cvetje

OdgovorNapisal/-a _Sanny2_ » 12 apr 2005, 20:48

Mene zanima katero (rezano) cvetje je najbolj dolgo obstojno v vazi ,...kajti jaz imam rada cvetje v vazi vendar ta raj ne traja dolgo kajti vse rože hitro ovenijo.
hvala,..in upam da sem izbrala pravo temo(forum) :D

hvala,..in nasvidenje
_Sanny2_
_Sanny2_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 apr 2005, 17:41
Kraj: Koroska

OdgovorNapisal/-a Akasha » 12 apr 2005, 22:18

Hmm,nam se je odlično obneslo nekaj,kar izgleda kot cvet sobnega flamingovca,le v večji verziji.. Imajo jih v zeleni,rdeči,pa najbrž še kakšni barvi.. Drži kakšen mesec,kupi se v cvetličarni... :)
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

lp

OdgovorNapisal/-a _Sanny2_ » 13 apr 2005, 16:14

najlepsa hvala,..bom poskusila :lol:
_Sanny2_
_Sanny2_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 apr 2005, 17:41
Kraj: Koroska

OdgovorNapisal/-a malcek » 05 sep 2005, 12:58

Meni najljubše skromne rožice iz cvetličarne so marjetke. So poceni, bele rumene. Na enem steblcu je okoli 10 cvetov, zdržijo pa 3 tedne.

Vedno se jih da v toplo vodo, še prej pa odtrgamo (ne odstrižemo) par centimetrov peclja.
malcek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 sep 2005, 21:58

OdgovorNapisal/-a aisa » 22 sep 2005, 12:13

Jaz navijam za lilije. Niso zahtevne za vzgojo, povsod jih prodajajo in so dolgo obstojne v vazi.
aisa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 sep 2005, 12:07
Kraj: Ravne na Koroškem

OdgovorNapisal/-a vrtinec » 29 okt 2005, 10:03

Mene zanimajo vrtnice, kot rezano cvetje, kako dolgo zdržijo v vazi, s kaksnime dodatke lahko dodamo, da bo cvetela dlje casa. Tu me predvsem zanimajo sestavine tistega "praška", ki ga lahko kupis v cvetlicarni. Zanima pa me se to, kaj vrtnice vsrkajo iz vode, da ostanejo sploh nekaj casa sveze.

hvala in lep dan
vrtinec
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 okt 2005, 09:57

OdgovorNapisal/-a mihahorvat1 » 14 mar 2006, 16:26

Kako je pa z poljskim cvetjem? Kaj se da narediti, da je kar se da sveže in obstojno??
mihahorvat1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 mar 2006, 15:35
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a victory » 31 mar 2006, 19:53

Vsako rezano cvetje ima neko določeno dobo trajanja v vazi-tudi tulipan ki jem znan da hitro odcveti nam lahko v vazi zdrži celih 10 dni

zanj je značilno da moramo v vazo dati samo 1 cm vode in ga postaviti na prostor kjer ni derektnega vira toplote(tako da je miza čist ok)bolje da nas zjutraj pozdravi s povešeno glavo ker je čez noč spil vso vodo :cry: ,mi pa mu lepo nalijemo svežo,ga malo podrežemo z ostrim nožem in ko se bomo popoldne vrnili iz službe nas bo veselo čakal sredi mize z dvignjeno glavo in se smehljal :D :wink:
Vrtnice naprimer ne rabijo vsak dan sveže vode,rabijo pa vsak dan sveži poševni rez z ostrim nožem nikakor s škarjami(ker škarje samo stisnejo steblo skupaj ne dajejo pa možnosti vsrkavanja vode).Če dobimo vrtnico ,ki ima zelo dolgo steblo cc 1 m ga moramo po 2 dneh skrajšati za polovico-kajti razpon od začetka vsrkavanja vode in do cveta je prevelik-zato nam glavico povesi in vsako namakanje v vodi je zaman(rešitev za kakšno uro ali dve nato se postopek ponovi -glava visi).Ena od možnosti podaljšanja življenske dobe vrtnice je tudi mlačna voda-zmeraj ko menjamo vodo naj bi bila mlačna se pravi ne direkt izpod pipe da vrtnica ne doživi šok(kap-infarkt)ampak približno enaka v kakršni je bila preden smo ji odlili vodo-temperatura vode seveda :lol:
Da boste prepričani o svežini vrtnic ,ki jih kupite v cvetličarni vam mora cvetličarka dovoliti ,da vrtnici probate glavico-cvet-če je trd ali pa prosite cvetličarko za to ,da vam izbere.
Najbolj obstojno cvetje v vazah je res exotika-se pravi razni anturiumi,ananas,helikonije in še marsikaj bi se našlo.
Tudi mnogocvetni naglji zdržijo kar precej časa vendar je pri nagljih največji problem steblo,ker se namreč hitro razkraja in ga moramo res podrezovat in spirat pod tekočo vodo steblo ki je v vodi ker je mastno-drugače nam tudi po nekaj urah voda zasmrdi čeprav je sveža.
Kar pa se poljskega cvetja tiče pa je takole-najdlje zdržijo marjetke ostalo cvetje uporabimo samo kot dodatek-minimalno,ker hitro odpadajo cvetki(pač rožice niso navajene da bi bile za v vazo ampak so v osnovi bile namenjene nečemu drugemu).Lep je šopek iz trav ki nakoncu stebla tvorijo razne čopke in šopke :) imeli ga bomo zelo dolgo lepo se nam bo tudi posušil v zimi pa ga lahko imamo namesto svežega cvetja-občasno seveda ali pa kot dodatek svežemu cvetju :wink: Malo ustvarjalnosti in boste cvetličarji v malem.
Praški za v vodo-hranila so včasih relativni in bi bilo prav če vam cveličarka ob nakupu šopka iz rezanega cvetja podari vrečico ne pa da vam jo še zaračuna,če jo pač želite imeti.



Pa veliko uspehov in veselja ob rezanem cvetju :D :wink:
victory
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 13 mar 2006, 15:50
Kraj: slov.bistrica

Re: Rezano cvetje

OdgovorNapisal/-a Bojana Čujec » 22 sep 2010, 14:03

Pozdravljeni
Tudi sama imam rada sveže cvetje. Sem pa zadnjič dobila v dar šopek sestavljen iz svežih vrtnic katere so baje impregrirane če je to seveda to pravi izraz katere naj bi zdržale par let.
Zanima me če kdo pozna ta postopek kako ohraniš vrtnice kot sveže,v suhem šopku ker zgledajo kot pravkar rezane.


Zelo bom hvaležna za kakršna koli pojasnila

Hvala Jasna
Uporabniški avatar
Bojana Čujec
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 sep 2010, 13:54


Vrni se na Rezano cvetje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost