Konzerviranje ostrigarjev

Slastne jedi pripravljene iz gob. Imate kakšen nov recept?

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Konzerviranje ostrigarjev

OdgovorNapisal/-a grozni » 15 mar 2009, 18:52

Z malo truda ter z vašimi nasveti mi je uspelo vzgojiti bukove ostrigarje na slami. Sedaj so komaj začeli roditi izgleda pa, da bo bera kar velika.

Zanima me, če jih je možno na kak način konzervirat (sušit ali vložit), saj sem slišal, da zamrzovanje ni mogoče???

LP!
Simon
grozni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 jan 2009, 21:23
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a caramela » 16 mar 2009, 19:48

Zdravo,
jaz počnem oboje, sušim in vlagam. Vlagam jih povsem enako kot ostale gobe. Če so klobuki preveliki jih tudi narežem. V glavnem nihče ne opazi, da so vložene gojene gobe in ne tiste iz gozda.
Večje klobuke pa ponavadi sušim, ko so suhi pa jih v multipraktiku zmeljem v prah in ga shranim v steklenem kozarcu. Pozimi iz tega skuham gobjo juho ali pa gobje omake, oz. jih dodajam ostalim jedem.
Lp
Caramela
caramela
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 06 feb 2005, 16:37
Kraj: slov. bistrica

OdgovorNapisal/-a orhy » 16 mar 2009, 22:32

Ostrigarja lahko zamrzuješ samo ga moraš prej blanširat. Iz njega lahko kasneje po želji pripravljaš juhe , omake....skratka vse tisto, kar bi počel z njim takoj.
Nisem še slišala, da se ga ne sme. Zakaj pa naj bi se ga ne smelo ?
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a vili » 17 mar 2009, 12:52

pozdravljeni.mogoče ima kdo recept za ulaganje gob v slanico?že nekaj časa se trudim ,vendar brez uspeha.l.p.vili
vili
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 feb 2009, 10:52

OdgovorNapisal/-a orhy » 17 mar 2009, 16:51

vili,
tudi jaz nisem še zasledila nikjer tega recepta.
Pred lani sem to prvič poizkušala z gobami iz gozda - samo jurčke in tudi mešanico več gob skupaj - za juho, ali omako.
Napravila sem tako, kot gobe v kisu, le da nisem dala nič kisa, ampak le sol. solila sem malenkost več, kot sicer in vse skupaj sterilizirala.
Obdržale so se krasno. Niti eden kozarec se ni pokvaril.
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49


Vrni se na Recepti iz gob

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost