Zavitek z bučkami

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Zavitek z bučkami

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 24 jul 2008, 15:34

Bila sem izzvana, da vam posredujem recept, po katerem pripravljam bučni zavitek. Preizkusila sem že raznorazne recepte, vendar se mi zdi priprava po spodnjem receptu najenostavnejša ter najhitrejša, zavitek pa zelo tekne:

1 zavitek Sveže vlečeno testo, sušeno (6 listov = 500g),
Bučke ali buče - količina po želji (pri meni trenutno bučke Marrow),
1/2 kg Skute,
1/2 l Kisla smetana,
2 - 3 Jajca,
Sol in sladkor (po okusu),
Razne arome (po okusu)

Bučke naribam in posolim in čez nekaj časa v kuhinjski krpi dobro iztisnem tekočino. V večji skledi razžvrkljam jajca, dodam skuto, kislo smetano in sladkor ter narahlo premešam. Dodam ožete bučke. Včasih dodam še kakšno aromo; na primer vanilijevo ali limonino aromo v prahu, lahko pa tudi nekaj rozin.
Liste testa pokapam z oljem in nanj namažem nadev ter napravim zavitek. Šest listov (=500g) mi da dva pekača peciva, ki ju pečem naenkrat na 1. in 3. nivoju pečice pri 180°C - cca 45 minut. Malo pred koncem peke premažem zavitek z raztepenim jajcem in še malo zapečem.
Pripomba: Zavitek je lahko tudi samo slan, vendar je naši družini okusnejši sladko-slan.
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Kaka » 24 jul 2008, 22:03

Da povem še moj recept za pripravo buč.
Buče naribam, posolim in čez nekaj časa odcedim odvečno vodo. Med tem namočim v vroči vodi kus kus. K bučkam dodam še jajce (odvisno od količine) in malo moke, da se zmes bolj sprime in ne razpada. Z žlico oblikujem cmoke in jih ocvrem v olju. Včasih tudi zlijem v pekač in zapečem. Je lahko samostojna jed - s kislo smetano, ali pa kot priloga.
L.p. Zdravka
Zdravka
Kaka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 03 avg 2006, 18:42
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Recepti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov